Listopad 2008

Dočasné pozastavení blogu

27. listopadu 2008 v 17:13 Nezařazené (kecy)

Ahojda lidi. Všem se vám tímhle omlouvám, ale dočasně pozastavuju blog, protože na to nemám čas... Současně se chci omluvit i mým SB, že k vám teď nějaký čas nezavítám, ale opravdu prostě nezvládám... Takže zatím se mějte hezky a pááááááááá


KDO JE VLASTNĚ URGON? KŮŇ, KTERÝ MĚ ZACHRÁNIL...

13. listopadu 2008 v 20:47 Koně a já

KDO JE VLASTNĚ URGON? KŮŇ, KTERÝ MĚ ZACHRÁNIL...

O koni jménem Urgon už jste ode mě někteří možná slyšeli. Podle něj je pojmenován i tento blog, na který občas zabrousíte, za což vám teď moc děkuju! Tak, a teď vám o tomto výjimečném koni něco napíšu.
Poznala jsem ho asi před čtyřmi roky, kdy mi trenérka domluvila nového trenéra, jelikož pro mě neměla koně. Byla jsem tenkrát asi půl roku po jednom hnusném pádu, kvůli němuž jsem z koní měla strach, kdykoliv jsem kolem nějakého jen prošla, klepala jsem se hrůzou, že to zažiju znovu.
A pak to přišlo, měla jsem první jízdu o nového trenéra. Přišla jsem ke stáji, kde stál on!

Nádherný vysoký ryzák plemene český teplokrevník, s bílou hvězdičkou na čele. Jenže jeho výška mě děsila, po předchozím pádu jsem měla problémy s nasedáním na koně, jelikož sem se nedokázala pořádně odrazit... Ale poté, co jsem nasedla, vyjela jsem. Pomalu jsem si Urgona okoukávala, ale i nadále jsem byla křečovitá a měla trochu strach.
Pak jsem šla do jízdárny a klusala. V jednu chvíli se Urgon lekl a já zděšeně zaječela ,,Hou!''.
Jenže tady se mi vymstila moje nedůvěra, jelikož ten kůň na místě zastavil, na což jsem nebyla zvyklá a ani připravená. Vylítla jsem ze sedla a chvíli mu visela na krku, načež jsem to vzdala a šla k zemi. Seděla jsem si v tom písku a pohlédla na něj. Nerozdupal mě, jak jsem se bála, neutekl, jak jsem přepokládala. Ten kůň prostě jen stál a koukal na mě výrazem typu : ,,Proč padáš?''
Možná tímhle si mě získal, vyléčil mě vlastně šokem. Od té doby mu věřím nejvíc ze všech koní. Jezdím ho na zahozené otěži, naučila jsem ho zastavit na přitáhnutí nákrčáku, což je řemen kolem krku, který má spolu s martingalem. Tudíž ho nemusím brát u huby, už vím, že zastaví i ze cvalu.
Jediné, co mě mrzí, je to, jaký je ve stáji, ale za to prostě mohou lidi a já mu to nevyčítám. Pod sedlem je to to nejlepší zvíře pod sluncem a já vám řeknu jedno: trenér má ve stáji hřebce, který skáče přes 140 centimetrů, má obrovskou cenu a ve stáji je hodnější, než Urgon, ale nikdy bych ho nevyměnila za tohoto koně, kterému vděčím vlastně i za to, že jsem ježdění nevzdala, když jsem se nedokázala zbavit toho strachu.
Doteď nevěřím cizím koním, ale jedno vím jistě : na Urgona se spolehnout můžu. Jednou se proti nám hnala paní s arabem, kterého neměla pod kontrolou a já nevěděla, co mám dělat. Zastavila jsem a povolila otěž, ať Urgon udělá, co uzná za vhodné a on nezklamal : zůstal stát a ani se nehnul. A rab asi 20 centimetrů před námi uhnul. Od té doby Urymu věřím ještě víc a tímto mu chci poděkovat : Ury, děkuju ti za to, že jsi mi dokázal vrátit víru v ježdění a koně a za to, že se na tebe můžu spolehnout! Jsi ten nejlepší kůň pod sluncem!!!
No, a tady máte ještě pár foteček:)Kelly family-Oh it hurt's-překlad

11. listopadu 2008 v 21:03 Kelly family

Ahojky lidičky, tady máte můj další překládek od Kellys... Je to hezká písnička, taková jemná... a mezi námi : pravdivá...


Rozhlédnu se kolem sebe
Nejsem jediná
Hladovějící po lásce
Mé srdce ji potřebuje najít
Ale naučila jsem se
Že bys to měl chtít také
Provedu tě hledáním sama sebe

Někdy bolí milovat
Někdy bolí milovat
Ano, někdy bolí hledat
Bolí někoho hledat

Je tolik zlomených srdcí
Tak zbytečně
A já se bojím selhání
Znovu a znovu
Držím se hledání
A držím se jak bojující brouk
Učím se lásce jako dítě

Za toto placení budu křičet všude nahlas
Poběžím, budu sama volná a létat
Jen jako první dětský let
Spadnu ale nahoře si vyberu sebe
A hlavu na skály

Je to jen uvnitř bez tebe
Je to jen uvnitř beze mě
Vše je uvnitř bez ničeho
Uvidíš....

PROSBA NA VÁS, LIDIČKY!!!

9. listopadu 2008 v 21:40 Nezařazené (kecy)

PROSBA NA VÁS, LIDI!!


Dj Ulf hledá místo k provozování diskoték ve Středočeském kraji, kde by mohl hrát, i hraní na diskotékách. Kdo by měl zájem, tak napište na tenhle web : www.dj-ulf.ic.cz

Předem Vám všem za Vaše nápady móóóc děkuju!


Hvězda skrývající se v srdci 9

1. listopadu 2008 v 21:57 Moje příběhy a práce

Ahojky lidi, tak tady je to slíbené pokráčko. Jen nevím, kdy přibyde další, jelikož teď si potřebuju srovnat školu.... Každopádně moc děkuju všem, co vydrželi čekat až doteď:)

Kathy se na Sheelu povzbudivě usmála a vyrazila s ní ke vstupním dveřím do bytu.
,,Můžeme jít taky?'' Zeptali se Joey s Jimmym a Kathy přikývla, že ano.
,,Ale víc lidí ne, to by mohlo s jejími rodiči seknout.'' Zasmála se Kathy a povzbudivě se usmála na Sheelu, v níž se dušička postupně scvrkávala.
Vyjeli mlčky výtahem do sedmého patra velkého panelového domu, až se octli před dveřmi do Sheelina bytu. V tu chvíli se dívka otočila zpět na doprovodnou trojici a začala šeptat : ,,Opravdu jeďte raději domů, máti bude zuřit.''
,,Zapomeň!'' Zavrtěl hlavou Joey.
,,Přátelé drží při sobě.'' Dodal Jimmy a Kathy stiskla tlačítko zvonku. Chvíli bylo ticho, ale pak zaslechli rázné kroky a během chvíle se prudce otevřely dveře a Sheelin otec se hněvivě podíval na svou dceru. Jako by přítomnost členů Kelly family ani nevnímal. Rozmáchl se a během chvíle svou dceru prudce praštil do obličeje. Tentokrát Sheela zůstala stát, ačkoliv tvář ji nesnesitelně pálila.
,,A zalez domů!'' Zařval na celou chodbu a poodstoupil ze dveří, aby mohla projít.
,,Dobrý den!'' Pozdravila ho Kathy a teprve teď jako by si otec všiml osob doprovázejících jeho dceru.
,,Dobrej. Díky, že jste ji přivezli, už se o ni postarám!'' Pronesl zvýšeným tónem a Kathy se na něj upřímně zadívala.
,,Richarde?!'' Zeptala se překvapeně.
,,Ahoj Kathy.'' Pronesl muž vztekle, načež dodal : ,,Ty si mě ještě pamatuješ? To se divím!''
,,Jak bych mohla zapomenout!'' Odpověděla ledovým tónem Kathy. Právě její hlas silně šokoval Jimmyho s Joeym a jen na ni nevěřícně hleděli, neboť takto ledově odměřenou ji ještě nezažili a že ji poznali i pořádně navztekanou.
,,Tati?'' Ozvala se tiše Sheela, ale otec ji nevnímal.
,,Vidím, že si žiješ skvěle!'' Zavrčel její otec s pohledem upřeným na Kathy.
,,Skoro jako ty.'' Odsekla Kathy
,,Sheelo, jdi si zabalit, pojedeš s námi do Irska, domluvím to s tvým tátou.'' Mrkla ještě na Sheelu, která se šokovaně odebrala do svého pokoje, kde si beze slova začala balit věci.
,,Nemyslíš, že do toho, kam Sheela pojede, mám co mluvit i já?'' Zeptal se Richard Kathy poté, co Sheela zmizela v útrobách domu.
,,Ty víš, kam ji chci vzít a nezabráníš mi v tom. Něco jsme si kdysi slíbili, pamatuješ?'' Vysvětlila mu Kathy tišším hlasem. Joey s Jimmym nevěřícně zírali střídavě na Kathy a Richarda a v hlavě se jim pomalu, ale jistě dělal segedínský guláš. Absolutně nic nechápali. Odkud Kathy Sheelina otce zná? A on ji?
Dívka se vrátila s taškou přehozenou přes rameno a provinile pohlédla na tátu, protože věděla, že musí mít pořádný vztek.
Ale k jejímu překvapení se pousmál : ,,Jen jeď, pomůže ti to.''
,,Díky, tati.'' Sheela ho objala a byla hodně ráda, že neodjede z rozhádaného domu.
,,Zatím sbohem, Richarde.'' Řekla Kathy a otočila se k odchodu. Joey s Jimmym také rychle pozdravili, Jimmy ještě převzal od Sheely tašku, aby ji nemusela nést a zamířili k autobusu.
,,No ne, Sheelo, co ty tady?'' Zeptal se překvapeně Angelo a také zbytek rodinky upřel na Sheelu pohled.
,,Pojede s námi do Irska.'' Vysvětlila všem Kathy a pobídla Sheelu, aby se posadila. Až teď si všimla dívčina nezvyklého mlčení.
,,Je ti něco?'' Zeptala se jí.
,,Ne. Jen... Kathy, já to nechápu, kam mě vlastně máš vzít?''
,,Vyčkej času a všechno ti vysvětlím a ty to pochopíš.'' Usadila ji jemně Kathy a tak Sheela zasedla vedle Paddyho, který měl vedle sebe jako jediný volnou sedačku.
,,No, naše drahá zpěvačko, tak právě se ti poštěstilo to, o čem sní miliony holek, jak se cítíš?'' Rýpnul si a na tváři vykouzlil vážnou tvář.
,,No, je mi podivně, když žiju cizími sny.'' Zasmála se Sheela a opřela si hlavu o okýnko. Ani jí nedošlo, že je hodně emociálně vyčerpaná a během půl hodinky klimbání usnula.