Srpen 2008

ODHALENÍ! : Paddy odešel do kláštera jako upír!

31. srpna 2008 v 21:22 Pojďte se smát
Ano ano, lidičky, nedělám si ani zadek, ani kozy, je to ověřený fakt! Já to jako inteligentní a schopný reportér objevila právě dnes!
Koukejte a čtěte fakta, jak z Paddyho upír stal se!
Zde hleďte, už jako malý, měl Paddy pohled uhrančivý.
Zde chrup pevným stal se, tak jako Paddy hodným zdál se!
Zde již první známky, když prase s klavírem drží, špičáky mu tiše sjíždí, když Paddy prase krásné vidí.
Díky upířímu Colgatu, který starší učni obdrží, Paddy směje se do foťáku, když za čistý chrup cenu obdrží!
Zde již po absolvování kurzu, kdy Paddy tužku drží, připomíná obludu, jejíž bělmo očí děsí!
A tady je onen důkaz, nejjasnějším na světě, Paddyho chrup je odleskem upíra, který civí do tmy a deště.
Byť má vlasy anděla, zde vidíte upíra!
Kdo nevěří kruté pravdě, ten následky si ponese. Neb mít Paddyho chrup v těle, to znamená jen deprese!
Jistě jste se zájmem četli, jak z Paddyho upír stal se.
Avšak chybí nám odpovědi, zda v klášteře mnichům krev sát může.
Ať je to tak, nebo tak, všichni vidíme výsledek.
Byť upír jak Drácula, má fanynek dostatek.......

Hvězda skrývající se v srdci 7

31. srpna 2008 v 20:16 Moje příběhy a práce

Tak, lidičky. Zítra mizím na tři dny, tudíž tu nic nepřibyde, tak jsem pro vás napsala alespoň pokráčko....Takže zatím PÁPÁ :)

Sheele se zdály podivně promotané sny, v jednom ji našli rodiče u Kellys a pohádali se, v dalším s touto rodinkou odjížděla někam pryč. Nejdrsnější sen byl ten, v němž se topila. Dokonce se i vyděšeně probudila a zjistila, že kolem ní je záře. Až po chvilce si všimla, že se dívá z okna ven, kde už bylo světlo a tak zaměřila pohled před sebe. Byla před ní sedadla, na nichž byly různé osoby, ale byly k ní otočené zády, většinou spaly s hlavami opřenými a sedadlo. Stočila pohled vedle sebe a uviděla spící Kathy. Překvapilo ji to.
,,Ježíši, mě se pořád něco zdá, já sem s Kellys v busu! Ale proč vím, že se mi to zdá?'' Zamumlala sama pro sebe a snažila se sama sebe vzbudit, tak se štípla do ruky.
,,Jau!'' Vyjekla šeptem, protože to kapku přehnala a opravdu to bolelo.
,,Pšt!'' Ozval se zepředu kdosi a když tam Sheela pohlédla, všimla si Joeyho u volantu. Opatrně vstala, obešla Kathy tak, aby ji nevzbudila a vydala se za Joeym. Posadila se vedle něj na sedadlo, které bylo k jejímu překvapení volné a pozdravila ho.
,,No nazdar. Už je líp?'' Zeptal se jí, ale z cesty oči nespustil.
,,Mě bylo dobře vždycky.'' Usmála se, ale Joey jí oponoval.
,,Nepovídej, měla ses vidět před čtyřmi hodinami, bylas v hrozném stavu.''
,,Jo aha. Omlouvám se, že jsem usnula, ale už to nešlo zarazit.'' Zrudla, ale měla kliku, že to neviděl. Joey se pousmál.
,,Proč sis nás nevyhledala? Mělas být přeci jako náš host!''
,,Já se nechtěla vtírat. I z prostředku pódia jsem vše viděla. Jste skvělí.''
,,Možná je to proto, že jsme spolu. Ale neboj se, často si lezeme na nervy.'' Zasmál se šeptem Joey.
,,A jinak, jak se ti to líbilo?'' Zeptal se jí a přeřadil na nižší rychlost. Jeli teď klidným tempem, takže si mohli povídat bez obav, že by do něčeho narazili.
,,Jak říkám, skvělí, dovedete navodit atmosféru. Jen trochu lituju Angela s Paddym, asi se moc nikam nehnou, že?''
Joey si nejdříve povzdechl, a až potom jí odpověděl.
,,Bohužel, je to tak. Zatím to ty dva baví, ale nejsem si jistý, jak dlouho ten tlak vydrží. Tuhle mi četli některé dopisy, které obdrželi a musím říct, že fanynky jsou jimi opravdu posedlé.''
Sheela se usmála, neboť viděla před očima, co asi četli. Musí se nechat, že je poznat rozdíl mezi fanouškem a fanatikem.
,,To jsou. Ale musejí to asi vydržet. Proč s vámi nebyl váš otec?''
,,Je doma v Irsku. Ale neboj, volá nám.'' Pousmál se Joey a vydal se na hlavní silnici.
,,Kam teď vlastně jedeš?'' Došlo Sheele a zabodla pohled na nejbližší ceduli, ale město vůbec neznala ani jménem.
,,K vám. Mám obavy, že tví rodiče pěkně zuří, obzvlášť otec.'' Náhle se Joey zasmál.
,,Pěkně nám vynadal a s Kathy se porafali do krve. Ta měla před očima rudo.''
V Sheele hrklo. ,Tak to je průšvih, teď mě Kathy asi nesnáší a čekala, až se vzbudím, aby mi vynadala. Ale má můj obdiv, já bych se probudila hned a vynadala si rovnou.'
,,Sakra, to mě mrzí, nechtěla jsem to. Ale copak on Vám volal?'' Zeptala se a Joey za volantem přikývl.
,,Chtěl vědět, jestli v Loreley jsi, ale to bylo ještě před koncertem, tak jsme mu řekli, že jsme tě neviděli. Nejdřív si vylil srdce s tím, jak jste se pohádali a jak tě praštil, následně nás požádal, abychom mu zavolali, kdyby ses objevila. No, a když mu Kathy v noci zavolala, že jsme tě našli, naštval se, že to tušil a že tě vlastnoručně zmydlí, že si na zadek nesedneš. Tak se ti dva chytli.''
,,Ježíši....'' Zahučela Sheela a živě si představila otcův vztek. A měla neblahé tušení, že tentokrát mu bude jedno, jestli jeho dcera chytí druhou ránu o topení.
,,Neboj se, půjdeme domů s tebou.'' Snažil se ji uklidnit, ale Sheelu tím spíš vyděsil.
,,Na to zapomeňte! Nevím, co s tátou je, ale poslední dobou se dost hádáme a já si nevezmu na triko, že ještě vyjede na vás, Joey!'' Snažila se mu to vysvětlit, ačkoliv nedodala, že se hádají kvůli nim. Tušila, že Joeyho by to mrzelo a to nechtěla.
,,Hele, Sheelo, bude to tak lepší. Ostatně, Kathy už se na to setkání těší.''
,,Joey, to prostě nejde, víš, jakej by pak byl rachot?! Ještě větší, než je teď. A to já nechci. Vy tohle nemáte zapotřebí!'' Řekla Sheela smutně, ale v tu chvíli ji zezadu za ramena chytla Kathy.
,,Jen klid, holka, otci to vysvětlíme. Není důvod tě za tohle mlátit a já si myslím, že máš kliku, že jsi sebou na tom koncertě netřískla, rána do spánku totiž není dobrá.'' Prohlásila jedna z hlavních aktérek a zeptala se Joeyho, kdy dorazí k Sheele domů.
,,Asi za dvě hodiny. Jedu klidným tempem, aby se ostatní vyspali.'' Řekl a Kathy spokojeně přikývla a pohlédla na hodinky.
,,Nemáš hlad?'' Zeptala se Sheely, která po kratičkém zaváhání jemně kuňkla, že něco k jídlu by neodmítla a rovnou i poděkovala.
,,Není zač, pojď, zajdeme k našim zásobám.'' Vybídla Sheelu a společně se vydaly do zadní části busu.

Originál videoklipu An Angel

30. srpna 2008 v 23:01 Kelly family
Teda lidi, na tohle video sem narazila náhodou a docela mazec. Líbí se mi, stejně jako origoš, akorát je škoda, že Angee není v tom kostele, to byl krásnej záběr... Ale určo to stojí za zkouknutí, fakt je to jiný...

Hvězda skrývající se v srdci 6

29. srpna 2008 v 15:16 Moje příběhy a práce
6.Díl- Konečně na koncrtě!
Několik šťouchanců loktem, nespočet šlapanců na nohy, strkání a překřikování. To všechno musela Sheela vydržet, než začal její tolik očekávaný koncert. Nejdříve nade všemi diváky přeletěl vrtulník, který vše dokumentoval ze vzduchu, následně šramot fanoušků prořízla hudba a následně je uvítal Paddy.
,,Krásný dobrý večer v Loreley!'' A pak začal zpívat písničku Ares Qui a pro Sheelu jako by přestal existovat ten zlý svět, v němž nic nevyjde podle lidských představ a snů. Ponořila se spolu s tisíci posluchači do pozitivní a přitom jednoduché hudby rodinného klanu Kelly family a zpívala si s nimi. Na chvíli dokázala pochopit šílenství fanoušků, protože i v ní tento koncert, první, na kterém je, vyvolal vlnu euforie a částečného stavu omámenosti a zasnění. Obdivovala sourozence, jak si dokáží na jevišti hrát jako malí, jak se nenechají ničím rozhodit, udělají si vlastní show a nejsou proti tomu, aby se k nim někdo přidal.
V tomto obdivu zůstala po celý koncert, protože se toho nemohla nabažit. Přála by si tam být s nimi, bavit se, zpívat a hrát si, ale také věděla, že návrat do reality je pak hodně krutý.
Všimla si, že Angelo s Joeym docela žasli nad počtem lidí, který sem přijel. Stále si nezvykli ani na plné fotbalové stadiony a lidi, kteří je už nepustí ani na krok bez společného fota, případně alespoň podpisu. Jen na Barby se jí něco nelíbilo. Držela se až moc zpátky.
,Proč si taky nezablbneš, Barby? Copak by ses nechtěla vrátit do dětství? Kdybys věděla, jak ráda bych se s tebou prohodila, ale já bych bláznila pořádně!' Pomyslela si Sheela trochu rozčileně, ale na druhou stranu Barby chápala. Mohla být třeba unavená.
Koncert pokračoval velkolepě, sourozenci občas narušili píseň nějakým svým moudrem, ale líbilo se to všem. S každou další písní se začínalo stmívat, až nastala tma a fanoušci dobarvili atmosféru ohněm ze zapalovačů, případně ze zelených svítivých proutků zakoupených u vchodu. Sheela byla spokojená, že jela. Jen měla obavy z návratu domů, ale co, vrátí se pozdě v noci, jen musí stihnout vlak po koncertu.
Klan Kellys nezklamal. Paddy minimálně dvakrát za celý koncert představil svou rodinu, tudíž všichni sklidili zasloužený aplaus.
Při poslední písni se všichni ploužili v krotkém rytmu písně Agur Januak a pak se šel Paddy za všechny rozloučit a popřát divákům dobrou noc.
Sheele začalo být smutno, protože konec ji vrátil zase zpět do reality. Když Kellys odešli ze scény, otočila se a popoháněla lidi, aby začali odcházet, ale nevycházelo jí to. Sunuli se sice, ale rychlostí hlemýžďů. Strkání a nadávaní jednak nemělo cenu a navíc na něj ani neměla síly, což ostatně nikdo.
Trvalo přes hodinu, než se Sheela dostala ven z davu lidí a ihned se rozeběhla temnou cestou k nádraží, aby stihla vlak, který jí odjížděl za pět minut.
Běžela, až ji píchalo v boku. Svíral se jí hrudník, měla pocit, že se za chvíli zhroutí, ale kdyby jí tento vlak ujel, byl by to průšvih století!
Konečně se dostala na nádraží, vběhla k pokladně a oznámila staré paní, kam chce lístek.
,,Ale slečno, tento vlak před minutou odjel.'' Prohlásila paní a při pohledu na Sheelu se nejdřív zarazila, ale následně se jí oči rozjasnily.
,,Že vy jste ta mladá zpěvačka? Dala byste mi autogram?''
Sheela se na ni podívala jako na blázna, který neví, o čem mluví, ale po chvíli jí došlo, že opravdu tak civí na ni. Vytáhla z batohu papír, naškrábala svůj podpis, věnovala paní jeden úsměv a vystřelila z nádraží, jako by jí za patami hořelo.
,Sakra, to je v háji, co teď? Vlak jede až zítra dopoledne, tady se do rána zblázním strachy a jiná cesta domů není!' Pomyslela si Sheela a začala litovat, že ty lokty při cestě ven z davu přece jenom nepoužila.
Zahleděla se zpět na cestu k místu koncertu. Byla temná a děsivá, ale tady se bála také. A volat rodičům nemůže.
,Tam, kde byl koncert, ještě budou pořadatelé a když mi bude přát štěstí, tak i samotní Kellys!'
Udělala si jasno v hlavě a vydala se na cestu. Při každém zapraskání větví v okolí se zděšeně rozhlédla a přidala do kroku, až šla rychlochůzí, která je i na Olympiádě.
V dálce před sebou zahlédla obrovský vůz, který poznala, až když se přiblížil. Byl to autobus Kellys! Chtěla na něj zamávat, ale bus, který, jak si všimla, řídil Joey, profičel kolem ní, aniž by zpomalil. To byl pro Sheelu konec. Nevěděla, kam teď.
V tom za sebou spatřila něčí siluetu, která ji začala pronásledovat.
Sheela nahodila tempo a běžela jako splašená, že za sebou slyšela jen supění. Za chvíli to pronásledovatel vzdal a zastavil, jenže vyděšená Sheela se řítila dál, až konečně doběhla ke stanu, pod nímž Kellys vystupovali. Lidí tu už bylo jen velice málo, ale nebyla si jistá, komu může věřit. Nakonec si vybrala muže, který působil jako bodyguard a došla k němu.
,,Promiňte!'' Poklepala mu na rameno, ale on jen se zavrčením : ,,Uhni, nemám čas na tlachy!'' Odešel někam pryč.
Vyrazila za stan, kde viděla další skupinku lidí, ale nikdo si jí nevšímal, jako by byla vzduch. Vyčerpaně se posadila na zem vedle nějaké tyče a do očí se jí nahrnuly slzy. Docházely jí síly, žaludek křičel hlady a hrdlo by douškem vody také nepohrdlo.
Kap. Kap. Kap. Kap. Neposedné slzy se prodraly na povrch a Sheela si opřela hlavu o tyč, aby zchladila náhle rozpálené čelo, ačkoliv jinak jí po těle byla zima. Přivřela oči a doufala, že tu do zítřka vydrží.
,,Jsi v pořádku?'' Dotek na rameni ji přiměl otevřít oči a pohlédnout na kluka sedícího u ní. Nedařilo se jí ho zařadit.
,,Sheelo, jsi to ty?!'' Vyjekl neznámý a zkoumal její obličej.
,,Jimmy?'' Zašeptala a konečně vyloudila na tváři maličký úsměv. Málem ho v modré košili a ryflích nepoznala.
,,Jo, jsem to já, co tu děláš?! Pojď se mnou!'' Vyzval ji, ale když ji zatáhl za ruku, aby jí pomohl vstát, nepohnula se.
,,Jimmy, já tam asi nedojdu, jsem totálně mrtvá.'' Pronesla slabě, ale přece jenom se opřela o tyč a pokusila se vstát. Celá se třásla jak chladem, tak vyčerpáním, ale dokázala Jimmyho následovat. Vedl ji k menšímu stanu, kterého si předtím ani nevšimla. Když odhrnul jeden závěs, spatřila celou rodinku odpočívající na židlích. Vypadalo to tu jako kostymérna, nebo šatny.
,,Lidi, vedu návštěvu, o které jsme se domnívali, že nedorazila!'' Pronesl Jimmy a na Sheelu se upřely všechny oči.
,,No ta vypadá!'' Zhrozila se Kathy a přiskočila k nim, aby bledou známou podepřela. Za to od ní obdržela vděčný pohled.
Posadili ji do jediného křesla, které tu bylo a Sheela během pěti minut, kdy se o ní potichu bavili, usnula.

Nové blogy

28. srpna 2008 v 7:00 Nezařazené (kecy)
Ahojda lidičky.
Udělala jsem si další dva blogy, tak pokud chcete, můžete na ně zajít kouknout.

www.odtazzyna.blog.cz (blogis o naší chovatelské stanici a o psech)

www.spravnyjezdec.blog.cz (o výchově a výcviku koní a jezdců tak, aby oba partneři byli v psychické a fyzické pohodě)


Hvězda skrývající se v srdci 5

27. srpna 2008 v 23:07 Moje příběhy a práce
5.Díl- Táta to přehnal
,Spánek mi pomůže a rosičům taky. Ráno moudřejší večera, snad nad tím popřemýšlí a nechají mě jet....' S touto úvahou Sheela usnula a probudila se až pátečního rána. Doufala, že to opravdu nakonec dobře dopadne. Přece musí!
Využila toho, že její rodiče jsou teď v práci a pustila si televizi. Přepínala z jednoho kanálu na druhý, ale nic ji nezaujalo. Rozhodla se, že by rodiče mohla obměkčit tím, že doma uklidí, ostatně, zabaví tím i sama sebe.
Začala toaletou a koupelnou. To jí zabralo dvě hodiny. Cítila se poměrně unavená, ale vrhla se ještě na kuchyň, což už byly tři hodiny. Pak vyčerpaně padla na gauč a usnula.
,,No podívej se na ni, ona chrápe!'' Probudil ji klidný a tichý hlas jejího táty, když mluvil k mamce.
Sheela otevřela oči a všimla si, že oba rodiče mají dobrou náladu, což považovala za dobré znamení.
,,Díky, že jsi to tu tak vysmýčila. Ušetřila jsi mi víkendovou práci.'' Posadila se k ní mamka a políbila ji na tvář. Sheela se na ni vděčně podívala. Za tohle ta námaha stála!
,,Mami?''
,,No?'' Matka povytáhla obočí, protože měla neblahé tušení o prosbě dcery.
,,Nechala bys mě zítra jet? Prosíííím!'' Protáhla Sheela hlas a tím nechtěně utvrdila tušení mamky.
,,Ne.''
,,Ale mami!''
,,Neslyšelas mámu?!'' Zvýšil otec hlas a zpražil Sheelu tvrdým pohledem, jaký u něho ještě nezažila. Přesto bojovně vystrčila bradu.
,,Ale tati, proč mě nenecháte jet? Co jsem udělala špatného?'' Rozčílila se. A to hodně. Její vlastní otec u ní nikdy nezažil takový hněv, její oči ho proto vytočily ještě víc.
,,Prostě nepojedeš!'' Vykřikl, ale tím Sheelu popudil. Byla tvrdohlavá po něm, což je pro hádky špatná kombinace. Otočil se a dál se o tom nehodlal bavit. U Sheely tomu bylo naopak.
,,Já jet CHCI!'' Zaječela tak ostrým tónem, až se její otec otočil. Namířil si to k ní rychlým pochodem a Sheele došlo, že přestřelila. Ale bylo pozdě.
Dostala pořádnou facku, až obličejem vrazila do rohu stolu. Pak dopadla na zem. Její táta se vyděsil, že ji tímhle mohl zabít. Poklekl k ní a chytl ji za ruku, aby zjistil, jestli je v pořádku. Konečně k němu otočila hlavu. Pohled měla pokrotlý, protože byla v šoku. Na tváři měla rudý obtisk jeho ruky, ze spánku jí stékal pramínek krve.
I Sheelu reakce táty překvapila, neboť v životě od něj nedostala takovou facku, jako teď. Když ji vzal za ruku a postavil ji na nohy, třásla se jako osika. Přiskočila k ní máma a prohlížela malou tržnou ranku na spánku. Naštěstí nebyla tak velká.
,,Tohle jsi přehnal!'' Pronesla a vztekle se podívala na svého muže. Ten přikývl, protože si to až moc dobře uvědomoval.
,,Sheelo, za tohle se ti omlouvám.'' Řekl, ale dcera mlčela. Ani slovo. Máma ji vzala do obýváku, kde jí ranku zalepila náplastí a teprve poté promluvila :
,,Tátu to mrzí, toho sis, doufám, všimla.''
,,Jistě, že jsem si všimla. Jakpak by ne.''
Pak se Sheela usmála, ale jako by to nebyla ona. Zamířila do svého pokoje a zavřela za sebou. Pohlédla na stěnu, kde byl plakát Kellys. Posadila se na postel a dlouho ho sledovala . Zkoumala jejich pohledy, jestli se tváří tak šťastně doopravdy.
,Já se za vámi dostanu!' Pomyslela si a zpod postele vytáhla batoh. Naházela do něj několik věciček, co by se jí mohly hodit, pak vytáhla krabičku, do níž schovávala své peníze. Z vlastních show sice nic neměla, ale už tento její obnos byl dost vysoký. Loreley je od nich sto kilometrů, jedou tam vlaky, tudíž není žádný problém. Ještě zvedla telefon a zavolala své kamarádce, jejíž mamka pracovala na dráhách. Potřebovala zjistit, v kolik zítra jede do Loreley vlak.
,,Tak prej jede v devět dopoledne.'' Oznámila jí kámoška, Sheela poděkovala a zavěsila. Pak si lehla na postel a přemýšlela. Bude to její první útěk z domu, ale může ji uklidnit to, že její rodiče budou tušit, kam jim dcera utekla.
Tiché zaklepání, následně vstup táty, kterého poznala podle kroků. Ani se na něj nepodívala.
,,Sheelo, odpusť mi to, já vím, že jsem to přehnal.'' Začal a stál nad svou dcerou. Ta dál hleděla do stropu, jen ,,Hm'' zamumlala. Táta si povzdechl a zase odešel.
Sheela se otočila ke stěně a usnula. Ten den ji na večeři nikdo nevolal.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sobotní ráno bylo trochu chladnější, ale to mladému děvčeti kráčejícímu na vlakové nádraží nevadilo. Koupila si lístky a tiše se usadila do vlakového kupé, kde zatím byla sama. Pak se k ní přidala další tři děvčata a Sheela podle jejich pomalovaných tvářích s nápisy ,,Kelly family'' a ,,Paddy'' nebo ,,Angelo'' poznala, že i ony míří na velkolepý koncert. Dívky byly tak zabrané do snění o svých idolech, že si ani nevšimly mladičké hvězdy sedící naproti nim. Možná to tak bylo lepší.
Sheela si opřela hlavu o okýnko a když se vlak rozjel, pozorovala ubíhající krajinu. Byla ráda, že rodiče při jejím odchodu z domu ještě spali, jinak by její plán byl zhatěn. Pro jistotu si však vypla mobil, který byl v té době vzácností, aby ji nikdo nemohl zastihnout.
Když dojeli na nádraží v Loreley, šla potichu za skupinkou dívek, neboť doufala, že ji dovedou ke koncertnímu místu. A opravdu. Jen ji překvapily snad tisíce lidí, kteří se už teď mačkali na obrovském placu určenému pro fanoušky. Prodírala se davem, ale dál, než doprostřed, se nedostala. I tak viděla celkem slušně. Do začátku koncertu zbývalo pět hodin. Modlila se, aby jí to uteklo co nejrychleji. Pustila si tedy písně Kellys do svého walkmanu. Nic jiného by stejně nešlo.

Lidičky, hlásli byste pro mě v jedné soutěži s Rajecem?

27. srpna 2008 v 19:18 Nezařazené (kecy)
Ahojky lidi. Objevila jsem fotosoutěž s rajecem a chtěla bych vás požádat, jestli byste hlásli pro moji fotku. MOOOOOC děkuji:)
Je tam tahle fotka
Musíte se případně proklikat, kde byste ji našli, ale uděláte mi tím móóóóc velkou radost... A děkuju Vám!

Hvězda skrývající se v srdci 4

26. srpna 2008 v 22:36 Moje příběhy a práce
4.Díl - Zákaz
Sheela po pár týdnech zapomněla, že vůbec dostala nějaké pozvání, neboť teď zpívala skoro denně v různých show a televizních pořadech, jednou se dokonce stala předskokanem jedné skupiny. Postupně si svým silným, ale přece jemným hlasem získávala nové fanoušky, což se odráželo na zisku z prodávaného CD. Píseň o svobodné velrybě ztvárnila jako svůj singl a díky chytlavé melodii se ihned ujala. Sheela ji pojmenovala ,,Velrybí boj s člověkem'' a dokonce na ni udělali videoklip. Sama Sheela nečekala takovou rychlou slávu, ale měla to štěstí, že si rychle zvykla na zájem médií a lidí. Jednoho dne, bylo to v létě, za ní přišla její mamka.
,,Podívej!'' Hodila před ni noviny, na jejichž titulní straně byla Sheela a pod tím titulek : ,,Nová hvězda teenagerů stoupá k vrcholu.''
Sheela se nad tím pousmála.
,,No vida, tohle jsem nečekala.''
,,A budeš ještě slavnější, zlato. Máš obrovský talent.'' Usmála se na ni mamka, ale tomu se dcera začala nečekaně bránit.
,,Čím výš se teď vyškrábu, tím drsnější bude pád, mami. Tahle popularita mi stačí, víc nepotřebuju. Už takhle máme kliku, že bydlíme v bytě v sedmém patře, jinak by už za oknem šmírovali novináři.''
,,Holka, neber to tak tragicky. Stejně pořád stoupáš, brzy překonáš i Kelly family!'' Poplácala mamka Sheelu po rameni, ale ta nečekaně ucukla.
,,Tak o tohle mi vážně nejde!'' A odešla do svého pokoje, kde přemýšlela nad novou skladbou, ale nic ji nenapadalo.
,Musím vypadnout někam do klidu, nebo tu zešílím!' Rozhodla se, popadla blok a propisku, oblékla se do mikiny, volných džínů a svetru a zmizela ven. Běžela dlouhou prašnou cestou, až se dostala do tichého parčíku, který ji obklopoval zelení. Sheela začala přemýšlet a konečně ji to napadlo. To něco jí totiž chybělo tak moc, že se už teď cítila jako zlomená kra uprostřed moře.
,,Chybíš mi tak moc, že každý večer pláču a topím se v slzách, Chybíš mi tak moc, už hledám tě i v kalných vodách. Pociťuji prázdno a stesk a nemám to komu říct, toužím překonat to ráhno, které brání mi za tebou jít. Jako bys tu stál, ale já vím, že tu nejsi. Jako by ses bál, že odeženu tě od sebe stropními svícny. Proč právě já jsem ta prokletá, že nemohu tě najít, proč právě já jsem ta prokletá, že nemůžu za tebou jít. Chybíš mi stále víc, už na kolena padám, chci od osudu víc, chci vidět, jak tě objímám. Proč nejsi tu se mnou, proč nevím, zda existuješ? Proč běžím tmou děsivou, proč nevím, zda vůbec žiješ?''
Napsala to tak rychle, jak to zpracoval její mozek. A pak si zkusila melodii. Byla tesklivá a žalostná, přesně tak, jak to cítila. Rozhodla se, že tohle musí hodně rychle zhudebnit, proto zavolala kytaristovi Darcymu a svolala schůzku.
Během hodinky se všichni sešli ve zkušebně. Sheela jim zazpívala celou píseň i s melodií a kluci, překvapeni a okouzleni zároveň, začali ihned dávat dohromady noty a tón. Během pěti hodin byla hotová hudba i rytmus, už zbývalo jen dát to dohromady, což nechali na další den, neboť Sheela poznala, že už jsou unavení, a tak nemá cenu ještě zkoušet. Sama se potřebovala prospat.
Následujícího dne jí zavolal Darcy s tím, že zkouška bude za hodinu.
Tuto skladbu Sheela nazvala ,,Hledám tě'' a s klukama se shodla, že je to jedna z nejpovedenějších písní, i díky tomu, že byla v angličtině.
Po zkoušce se vrátila domů, kde sedla znaveně před televizi a pustila si zprávy. Objevil se tam její oblíbený redaktor se svou spolupracovnicí. Nehody Sheelu pokaždé roztesknily, proto se chystala přepnout na jiný kanál.
,,Přesně za dva dny se uskuteční koncert velkolepé skupiny Kelly family a bude v Loreley od osmi hodin večer. Tak, to jen pro fanoušky, nyní přejdeme k dalším zprávám.''
,,Hurá!'' Zaječela Sheela, načež jí mamka z kuchyně vynadala za to, že sousedi si budou stěžovat, když takhle huláká.
,,Mami, pozítří jedu na koncert!'' Oznámila jí zvesela a vzala si rohlík, do kterého se hned s chutí zakousla.
,,Na to zapomeň, budeš odpočívat doma, žádné trajdání.'' Zpražila ji mamka a Sheele její rohlík zaskočil, naštěstí ho stihla spolknout.
,,No to si děláš legraci?! Mami, já nebudu tvrdnout doma!'' Nadávala a nakousaný rohlík zpupně stiskla v ruce. To však její mamku nevzrušovalo. Natáhla se pro cibuli do špajzu, který sousedil s linkou a začala krájet.
,,Mami?''
,,Prostě budeš doma. Už jsi ty tvý Kellíky viděla, neznám důvod, proč jet do Loreley, kde se beztak budou mačkat tisíce lidí!'' Vyhrkla Sheely mamka tak vytočeně, že jí nůž ujel z cibule a řízla se do prstu, což zvýšilo i její vztek.
,,Prostě budeš doma!'' Zdůraznila a už si své dcery nevšímala.
,,Tati?!'' Zkusila Sheela požádat tátu o spojenectví, ale nepochodila. Jen pokrčil rameny.
,,Matka pro tebe chce jen to nejlepší, Sheelo. Pokud nechce, abys tam jela, asi k tomu má důvod.''
,,Ale ona k tomu důvod nemá! Vždyť mě na ten koncert pozvala sama Maite!'' Pronesla Sheela zoufalým hlasem, ale už nikdo nepromluvil. Nakonec vztekle třískla rohlíkem o linku a vtrhla do svého pokoje. Aby dala všem najevo sou náladu, práskla dveřmi, div je nevysklila. Do pokoje vlétl její otec.
,,Tak za tohle nejedeš ani omylem! I když bys nejela stejně!''
Pak zavřel, dveřmi práskl jen o něco méně než předtím Sheela a ta se rozbrečela. Stihla jen zaječet : ,,Hlavně, že ty s tím třískáš jako do tenisáku!''
Asi měla štěstí, že její táta znovu nevlétl do pokoje, protože si byla jistá, že tentokrát by si to schytala pořádně.

Hvězda skrývající se v srdci 3

25. srpna 2008 v 23:16 Moje příběhy a práce
3.Díl - Nečekané pozvání
,,Sheelo, to bylo bezvadné! Gratuluju, drahoušku!'' Objala ji mamka a šťastně se usmála na přicházejícího Güntera, který se ukázal ve dveřích a mrkl na ni.
,,Díky mami. Ale vidělas? Kellysáci jsou prostě lepší, mají na pódiu kouzlo, kterého já nikdy nedosáhnu, vidělas? Jsou prostě úžasní!'' Pěla mladá hvězda ódy na skupinu, kterou poslouchala už přes rok a ačkoliv před nimi to nepřiznala, milovala je.
,,Jednou budeš jako oni.'' Pousmála se mamka a pohladila ji po tváři.
,,Nebudu a ty to víš. Zpívání miluju, ale to nestačí. Každopádně jsou moc fajn, bylo to parádní překvápko.''
,,Však tak to mělo být!'' Vložil se do toho Günter, který mezitím, co se ty dvě bavily, přišel až k nim.
,,Akorát to, cos řekla o Paddyho rudnutí, jaksi nebylo v plánu a já se lekl, že ho tím urazíš.''
,,A vidíte? Nevyšlo to.'' Zvolala vesele Sheela a odběhla ke dveřím u schodiště vedoucího na pódium. Všimla si, že publikum už opustilo svá místa a celý plac zeje prázdnotou. Zavřela za sebou a pomalu sešla dolů a postavila se doprostřed prázdného pódia. Nejdřív si přišla osamělá, ale to ji během chvíle přešlo.
,,Kuře!'' Zvolala a užívala si příchozí ozvěny. A pak se jí v hlavě zrodila píseň, která postrádala rýmy, ale pocházela z jejího srdce. A tak si ji zkusila zazpívat.
,,Já stojím uprostřed moře, které je však tiché. Vlnky přes sebe pobíhají jen pomalu a krásně, z nebe usmívá se slunce. Já chci být velrybou, která skočí do vzduchu. Pak moře se pode mnou otevře a zase zavře cákáním, které probuzuje v dětech smích. V svém nitru budu nezkrotnou a mořem jako tichý had si propluji. A jestli přijde nebezpečí, jakým může být i člověk, tak s hrdostí se mu postavím a řeknu : ,tohle je moje zem!'. Pak se zase potopím a skryji v hlubinách. Kdo volnou krásu miluje, ten tuhle píseň pochopí...''
Hluboký silný hlas pomalu zanikal a Sheela se usmála. Pocítila v sobě přesně tu svobodu, o které zpívala a jakou přála všem, aby ji zažili.
,,Teda Sheelo! Ty se nezdáš!'' Ozval se za ní veselý hlásek a Sheela se otočila. Přímo před ní stála Maite s Jimmym a ob se usmívali.
,,Jejda.'' Zčervenala Sheela a rozhlédla se kolem sebe.
,,Já myslela, že tu nikdo není.'' Pokrčila rameny.
,,Nám to nevadí. Znělo to dobře, máš parádní hlas na svůj věk.'' Usmál se na ni Jimmy a něco pošeptal Maite.
,,Sheelo? Budeme mít jeden obrovský koncert, nechceš přijít? Byla bys taková naše V.I.P.'' Navrhla Maite, čímž Sheelu potěšila.
,,A kde ho budete mít? Ráda bych přišla, jste moji oblíbenci.'' Zasmála se, ale Jimmy ji přerušil.
,,Je to vidět.'' Usmál se potichu, čímž Sheelu trošku zmátl.
,,Fakt?'' Nechápala.
,,Jo. Nediv se, když nás máš na tričku.'' Mrkla Maite a ukázala na Sheelino břicho, na němž byl potisk fotografie celé rodinky a pod tím nápis Kelly family. Sheela zrudla, jak nejvíc jí její krevní oběh dovolil, až se bála, že sebou praští.
,,Ježíši, no jo! Já si toho ani nevšimla, nosím ho hodně často.'' Zakoktávala se a přemýšlela, jak odtud vzít roha.
,,Nám to nevadí, sluší ti. Jinak ten koncrt je v Loreley. Přijdeš?''
,,Doufám, že ano. Předpokládám, že datum se dozvím.'' Přikývla Sheela, pak si všimla, že na schodišti ji pohledem vyhledává matka, honem se rozloučila a vyběhla za ní.
,,Cos tam vyváděla s těma dvěma?'' Ptala se jí a Sheela se potěšeně usmála.
,,Mám pozvánku na jejich koncert, který bude v Loreley. Můžu jít, viď?'' Zaprosila a vyslala k ní prosebný pohled.
,,No, nějaký ten dobrý vztah s těmihle lidmi tvé kariéře jedině prospěje.'' Přikývla mamka, ale v Sheele hrklo.
,,Nehodláš mi dovolit tam jít jen kvůli kontaktům, že ne? Mě totiž o tohle nejde!'' Sjela matku tvrdým pohledem a vyčkávala na odpověď. Cítila se trochu uraženě.
,,Tohle neřeš, jo?! Ale nevadí mi to, klidně tam jdi.'' Pokrčila matka rameny a Sheela s díky, které pronesla stále ještě naštvaným tónem, obešla svou mamku a vydala se zpět do své šatny. Tam už stála nějaká žena ze studia a podala jí sbalený kufr.
,,Máte v tom všechno, nebojte se.'' Usmála se na Sheelu, ale ta se zděsila.
,,Proboha tykejte mi! Tak stará snad ještě nejsem, ne?!'' Vyjela naoko naštvaně mladou ženu, která se pousmála a přikývla.
,,Tak tedy dobře. Jo, jmenuju se Carola.'' Podala Sheele ruku.
,,Já se asi ani představovat nemusím, ale opakování je matkou moudrosti, takže já jsem Sheela.'' Zašklebila se zpěvačka, koukla na hodinky a se zděšením : ,,Sakra, už je pozdě, máti mě zabije, ahoj!'' Vystřelila ze šatny takovou rychlostí, že hned za jejími dveřmi srazila ubohého Angela, který zrovna mířil za Paddym. Oba se zhroutili na zem, každý podél jedné strany chodby.
,,Ježíši, sorry, já nechtěla! Žiješ?!'' Vyjekla Sheela a popadla nechápajícího Angela za ruku, aby ho mohla vytáhnout na nohy.
,,Jo, jo, dobrý, dík. Teda, ty seš střelená.'' Zakroutil nechápavě hlavou, kterou si následně pohladil rukou, aby zjistil, jestli se o stěnu opravdu praštil, anebo se mu to jen zdá. Nahmatal bolestivé místo, tudíž je to jasné. Fláknul se!
,,A taky praštěná, ale promiň, já už musím letět!'' Vymluvila se šokovaná Sheela, popadla ze země kufr a tryskem zmizela v salónku, kde už čekala nervózní mamka.
,,Měly jsme odjet před pěti minutama!'' Vynadala své dceři, ale pak už zamířila ven ze studia a Sheela sklesle za ní. O Angelovi jí raději ani neřekla, aby zbytečně nevyvolala hádku. Jak znala mamku, vynadala by jí, že každého přizabije.
Domů dorazily okolo půl jedné ráno a Sheela, která byla hodně unavená z cesty, okamžitě padla do postele a spala jako zabitá.

Paddínek jako borec

25. srpna 2008 v 23:13 Kelly family
Jojo, lidičky, tahle fotomontáž mě dostala do kolen, myslím, že byla Tady, ale úplně jistá si nejsem.... No, uznávám, že kdyby byl Paddy této postavy, slintám po něm víc, než teď. (To víte, mám slabost pro nabouchaný chlapíky )

Nádherný kresby

25. srpna 2008 v 23:11 Kelly family
Lidičky, tohle jsem našla TADY a uznejte sami, že ačkoliv tu nemám vše, tak ten, kdo to kreslil, je fakt borec. Koumala jsem to a nemyslím si, že by to udělali nějakým programem, jelikož jsou tu i odlišnosti... Ale fakt je to krásný...

Hvězda skrývající se v srdci 2

24. srpna 2008 v 21:21 Moje příběhy a práce
Tak, lidičky, mám pro Vás další díl, protože nevím, jak to budu stíhat se školou. To víte, nástup na střední, tak to bude docela hukot....

Hvězda skrývající se v srdci 2 : No to teda čumím!

,,A povedené překvapení, jak vidím!'' Usmála se Kathy a svůj pohled zapíchla do Sheely, která se chtěla propadnout co nejvíc do země. Připadalo jí to jako spiknutí, proti kterému se nemůže bránit. S redaktorem Günterem si dokáže poradit, ale s Kellyovic rodinkou?
V tom si vzpomněla, jak se s Günterem bavila o Paddym a zrudla. Aby to nikdo tolik nepoznal, zadívala se před sebe, kde se na ni zubil Jimmy. Uklidnila se, jelikož jeho výraz byl přátelský a klidný. Dodalo jí to víc jistoty, aby se mohla zadívat na Güntera, který ji propálil pohledem.
,,Tak co na to říkáš? Čekalas takovéhle setkání?'' Zeptal se a zatvářil se vítězně.
,,No jasný! Tuhle se mi o tom zdálo.'' Řekla ironicky a publikum se uchechtlo, stejně jako Güner.
,,Fakt?'' Nechal se nachytat.
,,Ne.'' Zasmála se Sheela a to už se řehtali i Kellysáci. Günter zvedl ruce nad hlavu na znamení, že to vzdává.
,,Dobrá, dobrá. Paddy, před rokem jste vydali CD Almost heaven, které se ihned chytlo, hlavně díky písni An Angel. Zazpíval bys nám ji s Angelem?''
,,Jasan, není problém.'' Přikývl hlavou Paddy a spolu s bráchou se vydali do popředí pódia, kde už na ně čekaly hudební nástroje. Vstali i ostatní Kellysáci a udělali za bratry půlkruh. Sheela se natočila na pohovce, aby dobře viděla, jak to dělají ,,mistři''.
Paddy začal s prvními akordy a publikum utichlo ve snaze vrýt si ty tóny do paměti ještě víc, než už měli. A pak spustil. S Angelem se do toho opřeli a ke konci písně se všichni houpali v jejím rytmu. Dokonce i Günter objal Sheelu a jen tak, jak seděli, se pohupovali do rytmu. Když Kellysáci skončili, ozval se skutečně zasloužený potlesk.
,,Výborně, výborně! Mám dojem, že tohle bylo vskutku úžasné! Ale přeci ještě s písněmi neskončíme, ne?! Sheelo?'' Podíval se Günter na Sheelu.
,,Ano?''
,,Zazpívala bys ještě jednu píseň?''
,,Samozřejmě. Ale opravdu chcete?'' Zeptala se ne Güntera, nýbrž publika, které jí hlasitými výkřiky dalo najevo své sympatie. Sheela se na ně usmála.
,,Tak dobře. Uslyšíte premiéru mé nové písně ,Odcházíš s příchodem růží'.'' Oznámila a zašla ke kapele, která byla její doprovodnou a zřejmě je svou volbou silně překvapila. Naklonila se ke kytaristovi : ,,Všichni to už umíte zahrát a je to podle mě nejhezčí skladba, tak jim ukažte, jak krásně hrajete.'' Poplácala ho po rameni, on kývl na ostatní a ozvaly se první tóny písně.
,,Já věřila, že vídat růže ve snu znamená lásku mít, cítit se volná a přitom šťastná být. Tvá slova však dokázaly mi opak, ve tvých očích chybí zář. Víš, jaký má tohle dopad, když lži nastavil jsi tvář?
Odcházíš s příchodem růží, které naleznu zničené. Jako by mě někdo stahoval z kůží, které však nejsou půjčené. Už mi mizíš v dáli, tiše se usmíváš. Já vzpomínám, jak spolu na mostu jsme stáli a přitom jsem teď zničená......''
Tato skladba měla ještě další tři sloky, které Sheela odzpívala ve smutném rytmu a svým silným hlasem tomu dodala i tragédnosti. Když skončila, ucítila na sobě zapíchnuté pohledy úplně všech lidí v obrovské místnosti. Zprvu zavřené oči nyní otevřela a vychutnávala si tichý úžas, který však během vteřiny prolomil obrovský potlesk.
,,Teda Sheelo! To bylo nádherné!'' Zvolal Günter a Sheela ho obdařila úsměvem.
,,Máš opravdu krásný hlas.'' Uznal i John a Kathy přikývla.
,,Nevezmeme ji do party?''Zavtipkoval Angelo a sál vyprskl.
,,To už by nás bylo moc. Tuhle jsem slyšel debatu o tom, co asi vyplácáme šampónu a mezi námi : je to pravda. A podívej,'' ukázal Paddy na Sheelu, ,,Ta má těch vlasů tolik, co my.''
Günterovi smíchy zaskočilo a Sheela absolutně zrudla. V tuhle chvíli by Paddyho nejraději propíchla nožem, kdyby ho měla v ruce.
,,Teda vážení, to je dneska čočka, opravdu!'' Chlámal se Günter.
,,A proto je mi líto, že už musíme končit. Děkuji za návštěvu, Sheelo, a Vám ostatním pochopitelně také a někdy na viděnou!'' Rozloučil se moderátor, se všemi si potřásl rukou a pak už Sheela rychlým krokem zmizela do zákulisí, kde zaplula do své šatny a vztekle si rozpustila vlasy, které se jí okamžitě rozvlnily podél obličeje až do pasu. Zahleděla se na sebe do zrcadla a zamračila se. Jenže pak si řekla, že kvůli hvězdičce si nebude kazit náladu. Hodila vlasy zpět do culíku, který nacpala ještě do kšiltovky, svlékla si šaty, které obepínaly její hubenou, avšak i vyvinutou postavu, vzala si své oblíbené tričko a džíny a vyběhla na chodbu, kde se srazila s Angelem, který na ni koukal jako na zjevení.
,,Kde ses tu vzala, sem má být uzavřený přístup!'' Nechápal a prohlížel si ji jako blázna.
,,O čem to meleš, já tady mám šatnu!'' Ukázala rukou na dveře s nápisem ,,Sheela'', načež Angelo na chvíli úžasem otevřel pusu.
,,To seš ty?'' Zeptal se a Sheela se začala smát.
,,Vypadáš jako-'' Angelo se zarazil a nejistě jí pohlédl do očí.
,,Jako buran, jen to řekni. Ale tohle je můj styl. Šaty nosím moc ráda, ale kam se nehodí, tam nosím tohle.'' Usmívala se Sheela a užívala si Angelovy rozpaky, když zaslechla v chodbě dunivé kroky.
,,Angelo, děje se něco?! Kdo jste?!'' Objevil se u nich Paddy a sjel ji pohledem. Těsně u ní se objevil chlap jako hora a uchopil ji za paži.
,,Jen ji pusť, Georgi, to je Sheela, ta zpěvačka, jak s námi vystupovala.'' Zastal se Sheely Angelo a ohromný Georg ji pustil a dokonce se i usmál.
,,To jako fakt?'' Vytřeštil oči Paddy a zadíval se jí do obličeje. Pak se ťukl rukou do čela.
,,Ježíši, no je to ona. Tohle je tvůj převlek?'' Zeptal se Sheely a ta zavrtěla hlavou.
,,Já převleky nepotřebuju. Naštěstí!'' Dodala a podívala se ke dveřím vedoucím k jídelně studia, kde měla čekat její mamka.
,,Nic proti kluci, jste fajn, ale já už musím jít. Doufám, že se nevidíme naposledy. Ahoj!'' Věnovala jim poslední úsměv a pak se rozeběhla za mámou. Paddy s Angelem se na sebe podívali, pokrčili rameny a vydali se za zbytkem své rodiny.

Ben Barnes

23. srpna 2008 v 23:54 Filmy a herci

O tomhle fešákovi jsem se poprvé dozvěděla na www.eleanors.blog.cz a musím uznat, že mě zaujal na první pohled. Něco mě upoutalo v jeho očích, proto jsem o něm zjistila víc a tady to máte:)

Ben se narodil 20.srpna 1981 v Londýně. Studoval Kingston University a byl členem Národního divadla Hudební mládeže. Zde hrál ve hře "The History Boys", kde ztvárnil Dakina. Tuto smlouvu však přerušil, když mu byla nabídnuta role Prince Kaspiana v pokračování vele úspěšného filmu "Letopisy Narnie: Princ Kaspian". Tato role mu udělala průlom do světa showbysnisu. Mohli jsme ho vidět ve filmu "Hvězdný prach", kde si zahrál mladého Dunstana Thorna. V budoucnu ho můžeme vidět ve filmech: "Bigga Than Ben", "Letopisy Narnie: Plavba Jitřního Poutníka", "Easy Virtue" a "Dorina Gray".
Povolání: herec
Věk: 27
Datum narození: 20.08.1981
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Lev
Zajímavosti:
Celé jméno: Benjamin Barnes
Zaměstnání rodičů: Otec psychiatr a Matka terapeutka.
Má mladšího bratra Jacka, které mu je 23 let.
Umí hrát na piano a bicí.
Váha: 72 kg
Výška: 183 cm
Vyrůstal v jihozápadním Londýně a do dnes tam stále žije.
Jeho první profesionální práce bylo hraní na bicí v "Bugsy Malone" ve West Endu, když mu bylo 16.
Byl členem Národního divadla Hudební mládeže v letech 1997-2003.
Osobě říká, že má eklektický vkus v muzice(Beatls, Stones, Queen, někdy Motown, Stevie Wonder a Donny Hathaway) a moderní(Arctic Monkeys a Kanye West). Eklektický vkus má i ve filmech
Ben chtěl být od svých 16-ti let hercem, ale na radu rodičů šel na Universitu v Kingstonu, studoval drama a je specializovaný na angličtinu v dětské literatuře.
Je vysoce kvalifikovaný v Barytonu, Jazzu, Drumsu, Singing Rock.
Jeho oblíbené sporty jsou: košíková, kriket, plavání, tenis.
A konečně i fotečky :
Tak a ještě dole najdete jeden rozhovor z časopisu Joy, tak příjemný počtení:)

Hvězda skrývající se v srdci

23. srpna 2008 v 22:11 Moje příběhy a práce

Ahojda lidičky. Tak přicházím s novou povídkou na téma Kelly family. Zase bude mít víc dílů, ale kolik, to vám neřeknu, sama to nevím. Jen doufám, že se Vám to bude líbit:)

1.Díl - Jiná dimenze
Tento příběh se začal odehrávat na jaře roku 1995. Tehdy patnáctiletá Sheela začala uskutečňovat svou vysněnou kariéru zpěvačky. Doma si přezpívávala písně svých oblíbených zpěváků, zpěvaček, ale i skupin a rodiče si všimli jejího talentu. Vlastně opravdovou dráhu odstartovala díky soutěži Moon Star, která byla určena pro náctileté od čtrnácti do osmnácti let. Zazpívala tam píseň od skupiny The Kelly family a tou osudnou se jí stala When the last tree. Ačkoliv porota skládající se ze čtyř členů tuto slavnou skupinu nemusela, Sheela je sílou a krásou svého hlasu okouzlila. A přitom nebyla jediná, kdo si vybral píseň od této rodinky, byla však jediná, kdo do zpěvu vložil něco ze sebe samé.
Právě tato soutěž odstartovala její dráhu a Sheela byla zvána na různé televizní show a koncerty, většinou jako předskokan.
Jednoho dne jí zavolala její mamka a podala jí úžasnou nabídku.
,,Sheelo, tohle přišlo od agenta.'' Usmála se a podala jí arch papíru. Sheela to přejela pohledem a překvapeně ztuhla.
,,Proboha! To si dělají legraci? Já a zpívat u toho šaška Güntera? Mami!'' Zaútočila a pohledem zpražila matku, čímž projevila svou paličatost, ale měla štěstí. Její mamka už uměla svou dceru naladit a to bez použití násilí.
,,Jen jednou, Sheelo. Proč bys nemohla ukázat svůj talent?''
,,Tak fajn. Ale odvázaná z toho fakt nejsem!'' Zavrčela ještě Sheela a šla se podívat po něčem k snědku.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
,,A dnes mám tu čest představit Vám novou nadějnou zpěvačku Sheelu!'' Pozdravil Günter obecenstvo a Sheela nastoupila na jeviště. Oblékla se do překrásných černých šatů s odstínem modro-zelené a dlouhé tmavé vlasy měla volně spuštěné na ramena. Slušelo jí to.
Günter si ji posadil k sobě na gauč a začal se s ní bavit o všem možném, ať už se to týkalo školy, nebo rodičů. Když se však zeptal, jestli má Sheela kluka, odpověděla mu také otázkou : ,,A vy máte holku?''
V publiku se ozvalo pobavené zachechtání a Günter zrudnul. Toho Sheela využila, aby ho ještě jednou trošku shodila.
,,Ježíši, teď vypadáte jako Paddy Kelly, v televizi jsem viděla, že občas taky takhle zrudne.'' Usmála se na něj a v publiku to zašumělo ještě víc. Günter byl však na slovní přestřelky jako dělaný.
,,Líbí se ti Paddy?''
Teď zrudla pro změnu Sheela, ale rozhodla se, že lhát nebude.
,,Co se vzhledu týče, tak ano. Jemu ty vlasy sluší a oči má jako oceán. Je to pěknej kluk, ale těch po světě behá....''
,,A imponoval by ti jako přítel?'' Útočil Günter dál a začal se pousmívat. Sheela se mu svou mluvností zamlouvala, skvěle se bavil.
,,Líbila by se Vám jako žena Beyonce?'' Zeptala se a Günter se zarazil.
,,Tu ani neznám.''
,,Vidíte. Tak se mě neptejte na to, jestli by se mi líbil Paddy jako kluk, já ho taky neznám. A mezi námi : Beyonce má moc pěkný hlas, jednou z ní něco bude.''
Publikum smíchy doslova zařvalo a pobavený Günter začal tleskat, což diváci ihned napodobili.
,,Tedy, to jsou dneska hlody.'' Usmála se Sheela a přidala se k potlesku.
,,To uznávám. Ale teď k vážnějším věcem, Sheelo. Jak dlouho se zajímáš o zpěv?'' Vyptával se zase Günter a začínající hvězda začala vyprávět o tom, jak si zpívala už jako malá, ale její rodina vždycky odešla ucpávajíce si uši a že až někdy v šesté třídě se jim její zpěv začal líbit. A když zazpívala na školní besídce jednu starou baladu, uznali, že jejich dcera se opravdu zlepšila.
,,A máš sourozence?''
,,Mám dvě sestry, Ashley a Britney. Obě jsou o čtyři roky starší než já, jsou to jednovaječná dvojčata.''
,,Aha. Tak to máte doma veselo, že?'' Zeptal se Günter a nechtíc se dotkl Sheeliny slabiny. U nich doma to totiž nebyl úplně bezvadný sourozenecký vztah. Ačkoliv její sestry už bydlely zvlášť, měla Sheela pocit, že ji zrovna rády nemají a to ji zraňovalo. Tento pocit měla už dlouho a nemohla se ho zbavit.
,,Ano, ale obě už bydlí jinde.'' Odpověděla diplomaticky.
,,Dobrá, Sheelo, řeklas nám toho o sobě docela dost. Nechceš nám teď zazpívat?''
,,Ráda.''
,,Soutěž Moon Star jsi vyhrála s písní od Kelly family, kteří, jak asi víš, jsou občas mými hosty. Proč sis vybrala tuto píseň? Je poměrně stará.''
,,Mě se líbí už hrozně dlouho, ale nikdy jsem ji nechtěla zpívat, abych ji nezkazila. Ale jednou přišla mamka, ať to zkusím. A pak prohlásila, že ji nekazím, což se mi moc nezdá. Podle mě kopie nikdy nenahradí originál.'' Usmála se Sheela.
,,Ale mohla bys nám ji tady zazpívat?''
,,Pokud o to stojíte.'' Přikývla Sheela a vstala. Günter jí podal mikrofon a mladičká star si stoupla doprostřed pódia. Když se rozezněly první tóny, jako by se ocitla v jiné říši. Svým hlasem navodila půvabnou atmosféru okolí lesů, luk a polí, kterou dobarvila jemně modrá světla luceren. V refrénu jako by se ocitla v jiné dimenzi, svým podáním této písně překvapila i samotné dosud utajované osoby v zákulisí. Bylo to chystané překvapení.
Sheela se ponořila do tónů své milované písně, že ji ani další hlas nenarušil. Připadalo jí, jako by to bylo součástí její verze. Teprve když doznívaly poslední tóny, podívala se vedle sebe a na chvíli strnula. Před ní stál kluk, kterého vnímala na titulních stranách dívčích časopisů, idol tisíců holek. A hned za ním jeho sourozenci, hvězdy s velkým ,,S''.
Ale co bylo hlavní, Paddy Kelly, stojící teď už těsně vedle ní, se na ni usmál.
,,Výborně! Tak to se povedlo. Vám dvěma to zpívalo fantasticky, někdy byste měli natrénovat duet!'' Ozval se Günter a začal s publikem tleskat.
,,Zazpívala jsi to moc hezky, ještě líp, než v té soutěži. Gratuluju!'' Oslovil ji Paddy a potřásl si s ní rukou. Sheela byla dosud docela v šoku a tak se na něj jen usmála a posadila se na pohovku. Členi rodinného klanu Kelly během chvilky seděli vedle ní a Günter začal vysvětlovat, že tohle bylo překvapení jak pro diváky, tak pro Sheelu.

Rozdíl v Take my hand v Loreley (1995) a v Rumunsku (okolo 2003)

17. srpna 2008 v 22:54 Kelly family
LORELEY
RUMUNSKO
Mno, posuďtě sami.... V Loreley mu div neutrhli ruce (Taky byl Paddy v tý době hezčí), Zato v Rumunsku mu nedělalo problém se s lidmi chytit (Pokud tam teda nenastrčil bodyguardy, aby o prstíčky přeci jenom nepřišel:D)
Je fakt, Loreley je jiná doba. Ono těch 8 let se nezdá.... No, stejně je to podivný. A kdoví proč si myslím, že Paddyho ty starý písničky, (jako Take my hand, Fell in love with an alien, Key to my heart), těšily i později. Přece jenom, vzpomínky na minulost nelze zahodit a ať je to jak chce a co si budeme nalhávat, ty fans už ho asi fakt štvaly, v té době byl i šťastný.....

Moje básničky-ze srdce.....

17. srpna 2008 v 21:35 Moje příběhy a práce
Mám dojem, že vím,
Že o jiné sníš.
Spaluje mě touha s tebou být,
Jenže ty s jinou chceš žít.
Volám k nebi přání,
aby tys byl k mání.
Proč zrovna já?
Kéž byl by to sen, co se mi jen zdá...
Slza z oka padá,
Ale mě je to fuk.
Mít po ruce šípa,
Použiju k němu luk.
Jedna duše odejde,
Nastane pak úleva?
Komu na tom sejde,
Když to srdce stejně umírá...
Prázdno a opuštěnost,
Volnost a smrtonost.
Smutek v očích a nepoznaný hřích.
Neznáš takovou tu zoufalost,
Která tě užírá bez milosti.
Chceš někomu udělat laskavost,
Přitom toužíš po vlastním štěstí.
Proč voda utopí,
Proč beton praští.
Proč oheň ve mě už nehoří,
Proč mé oči pláčí.
Černý anděl mě vidí,
Je na čase mu zamávat,
Už přijal k sobě tolik lidí
A ani se nemusel namáhat.
Tohle je konec, smrt létá nízko,
Nešťastné pohádce odzvonil zvonec,
A to krása prý není všecko.
Proč jediná věc zničí svět,
Proč nesplněný sen zlomí každý den?
Jak může prázdnota cítit,
Že silně ubližuje i samota?
Máš se postavit na nohy,
Ale odmítají tě nést,
Můžeš se opřít o stromy,
Ale nohy tě k nim přece nemohou vést.
Snad pomůže už jen motlitba, ale zase jsi v háji.
Motlitba víře podléhá,
Tak zbývá jen doufat, že skončíš v ráji....Tvé zlomené srdce
Cítím stín,
Jak lepí se mi na paty,
Slyším smích,
Nevidím jeho noty.
Pláč, křik a sten
Vniká do mých snů,
Tím kazí mi den, jako hejno dotěrných much.
obrázky-ZDROJ

Nová rubrika+anketa

15. srpna 2008 v 12:15 výcvik koní
Ahojda lidičky. Napadlo mě založit novou rubriku, která se však bude zabývat výcvikem koní a jejich přiježďováním.
Ale jen takové upozornění pro ty, co v těchto článcích budou hledat to, jak zakrýt vlastní chyby : S tím nepočítejte. Mě půjde o to, aby tyto články zahrnovaly příjemný výcvik hlavně pro koně, neboť jak známo : zničený a nervózní kůň může být i životu nebezpečný a nikoho nebude zajímat, že za jeho nervozitu, případně i strach může jeho jezdec.
Já se tímhle chci pokusit pomoci oběma stranám. Jak koni, aby ho výcvik bavil, tak jezdci, aby se zdokonalil a ježdění ho bavilo tak, jako koně.
Pod každým článkem jsou komentáře, kam byste mohli psát případné vlastní problémy s výcvikem koní, na které se můžeme společně pokusit najít odpověď a řešení. Je to jen na Vás, milí čtenáři. Tato rubrika se sice nebude tolik týkat příběhů, ale ti, co o ně stojí, nebudou ochuzení, nebojte. Tak už vás jen prosím, hlásněte v anketce, ju?

Paddyho další píseň

14. srpna 2008 v 18:12 Kelly family
Lidi, Paddy zase zazpíval na tom fesťáku. Vím to odtud a tady už to je : http://www.kathtube.org/player.php?id=5547 :) Mě to přišlo takový smutný a zvláštní... Paddy je prostě jinej... Možná šťastnej...

Indián

14. srpna 2008 v 13:52 Moje příběhy a práce
Lidičky, tohle mě napadlo, když mi nebylo nejlíp, tak to berte s rezervou....
Jednou, když černočerná noční obloha vypouštěla své hromy a blesky, vydala se jedna dívka k indiánskému týpí, aby vyhledala muže, který mohl být její jedinou nadějí. A nalezla ho sedícího v tureckém sedu. Když ji spatřil, pouze ukázal na místo před sebou, kam se ta neznámá usadila. Pohlédla na něj, on ji vyzval kývnutím, aby mluvila.
,,Tajemný indiáne, mám k tobě smrtící prosbu. Ukonči mou bolest tím, že vyslovíš moudrou věštbu. Vyzvi milované předky, ať jsou kruté pravdě plačícími svědky. Vyslov pravdu noci a bezhvězdné obloze, řekni mi pravdu, že můj sen me nemilosrdně mine. Indiáne, prozraď pravdu mým zoufalým očím, ať vím, kdy se svým ubohým životem skončím.''
Moudrý muž zavřel oči a začal svým zpěvem žádat své vlastní bohy o pomoc. Bělmo jeho očí náhle ozářilo stan a neznámá dívka se konečně dozvěděla to, co už předem tušila.
S díky odešla do temnoty lesa, v jehož středu znala louku se svým milovaným stromem. Pohladila ho a naposledy promluvila.
,,Nebe pláče, na mě padají jeho slzy. Moudrý indián splnil mé přání a já už se nemusím cítit smutně. Jeho zpívající předci jsou mi teď svědky. Beru dýku a prosím neexistující bohy, aby alespoň mou smrt oplakali láskyplnými slovy.''

Bez cenzury-tenhle člověk je HAJZL!!!

13. srpna 2008 v 18:18 Co mi vadí
Guillermo Vargas (umělec kterýmu bych já udělala to samé)!

Přímo z ulice vzal hladového psa, kterého následně uvázal na provaz v galerii a nazval ho "uměleckou" instalací. Nad něj umístil nápis "Eres Lo Que Lees" ("Jsi co čteš"), který provokativně vytvořil z krmení pro psy.On a návštěvníci výstavy pak bez jakýchkoliv emocí pozorovali psa, který po několika dnech zemřel hlady.Proti jeho "dílu" se zvedla vlna odporu, fotografie vyhládlého psa v místnosti plné lidí obletěly celý svět. Hromadící se stížnosti však prestižní umělecké sdružení Visual Arts smetlo ze stolu.Rozhodlo, že se skutečně jedná o formu umění a nápad Vargase podpořilo.

( Navíc byl požádán, aby zopakoval exhibici v roce 2008 v Hondurasu! )

Lidé na celém světě proto podepisují petici, aby tento čin zastavili.
Umělec, který si říká Habacuc. Říkal jen, že se psa nikdo z přítomných nesnažil krmit, ani nezavolal policii.

Určitě si to zkopírujte na blog i bez zdroje!Je jedno, odkuď to máte,ale důležité je že to máte na blogu.Ať i ostatní lidi se podepíší !!!!

POMOZ I TY! Ukážu ti, jak na to:
Objeví se ti stránka. Sjeď až dolů a :
Potom se ti objeví další stránka, kde už jenom vyplňuješ. Pro zjednodušení jsem ti napsala, kam s čím.
A pak už jenom dole odklikneš a proklikáváš dál, to už je jednoduché... Tak pomoz zastavit podobné prasárny! Ty zubožené psí oči mluví samy za sebe....