Setkání Paddyho s Paddym x

19. dubna 2008 v 22:13 |  Moje příběhy a práce
Ale musím uznat, že se mi i tak líbil. Jeho tmavými vlasy prosvítaly poslední sluneční paprsky a působil jako kluk se svatozáří.
,, Ty vogy, Paddy, ty máš normálně svatozář! Kdes ji ukradl? '' zeptala jsem se a se smíchem vstala z písku. Jaksi jsem zapomněla, že to mám ještě schytat a tak jsem v tom písku skončila znovu a milý Paddy se mi tlemil jako opice. Kdybych byla bývala připravená, neshodil by mě tak lehce, musím se pochválit, síla mi nechybí. Ale vyčůraná, jak říkává moje mamka, jsem pořád dost, tudíž jsem mu trochu podsekla nohy a už ležel taky a evidentně byl docela překvapenej.
,, No teda, tohle si ještě nikdo nedovolil! '' tlemil se, ale zůstával ležet.
,, Tak mě napadá, jestli to nebude tím, že tvoje fans omdlívají dřív, než se objevíš na scéně! '' poškádlila jsem ho a upřímně se bavila jeho pohledem. Uznávám, mám hodně prořízlou pusu, ale neměl by se urazit.
,, A tys nás poslouchala, než jsi sem jela? '' zeptal se a pohledem mě začal provrtávat. Pokrčila jsem rameny.
,, Ale jo. An Angel je u nás velký hit, dámy nosí na tričku nějakého Paddyho Kelly, já si ráda poslechnu ty starší písničky. Hele, nerada tě chválím, ale House on the ocean je nádhernej. '' řekla jsem, načež se pousmál.
,, Ta už je hodně stará. '' souhlasil. Mírně jsem se zařehtala.
,, Nojo, Paddy, to jsi byl ještě malé kuře! '' zasmála jsem se. Paddy se na mě podíval vražedným pohledem.
,, Teda, to je poslední drzost! Ulechtám tě k smrti! '' oznámil mi , a začal mě ne lechtat, ale mučit! Musím uznat, že měl trénink, protože jsem ho nemohla ze sebe sundat.
,, Paddy nech mě, prosím, já už budu hodná! Prosím! '' zaprosila jsem zoufale, protože jsem byla v křeči od toho neustálého řehtání.
,, Budiž ti odpuštěno. '' zakřenil se Paddy, já se odkulila metr od něj a lapala po dechu. Ani by mě nenapadlo, jak může lechtání unavit. Nakonec jsem sebou praštila na záda, koukala na nebe a zjistila, že už zbývá poslední chvilka pro světlo, protože za chviličku je tu noc.
,, Teda, měla by ses vidět, seš rudá jako rajče! '' objevila se nade mnou Paddyho hlava s ironickou poznámkou, kterou jsem si nehodlala nechat líbit.
,, Teda Paddy, nekecej, že jsem rudější, než ty na koncertě, to se mi nějak nezdá! ''
,, To myslíš vážně? '' sehnul se ještě blíž, až mi jeho dlouhé vlasy spadly do obličeje, ačkoliv je měl v gumičce, tudíž jsem si je rukou podržela, abych viděla.
,, Co myslíš? '' provokovala jsem, načež se usmál.
,, Že ne! '' odporoval. Pohled jsem otočila na moře, které již nebylo vidět, ale jeho šumot dodával okolí magický podtón.
,, Jak myslíš. '' hleděla jsem dál na moře, jenže pak jsem na tváři ucítila jeho dech, což mě donutilo se na něj znovu podívat. ,, Nedej se! Bojuj proti tomu, budeš trpět '', radil mi rozum, ale hlas srdce byl silnější. Nechala jsem ho, aby se přiblížil, a pak jsme se pomalu začali líbat. Nechala jsem své city, aby odtlačily strach ze zklamání.
Objal mě a já se mu schoulila v náručí. Leželi jsme vedle sebe, ani jeden neřekl ani slovo, protože jsme nechtěli narušit to kouzelné ticho. Bylo bezva cítit teplo jeho těla, cítit na tváři jeho dech, ale jinak jen tak ležet.
,, Kdy se máš vrátit? '' zeptala jsem se ho, protože jsem měla obavy, aby nebyl v maléru.
,, Nevím, asi za chvíli. Chceš jít se mnou? Budou rádi. '' řekl mi.
,, Taky se musím vrátit. Zítra chci hřebce pořádně projet, okoukla jsem si tu pár míst, kde by se dalo i skákat. '' zamítla jsem jeho návrh, ačkoli radši bych byla s ním a ostatními, než sama ve svém bytě. Paddy se na mě podíval a zeptal se, jestli zítra přijedu.
,, Nevím, možná, že ano, ale raději nic neslibuju. '' usmála jsem se na něho a vstala. Paddy ještě seděl, tudíž jsem mu podala ruku s tím, že ho vytáhnu. Zakřenil se, chytli ji a vyskočil.
,, Doprovodím tě. '' řekl a objal mě kolem ramen.
,, Prosim tě, do stájí dojdu. Ještě se někde ztratíš! '' zamítla jsem, ale okamžitě me uzemnil.
,, Jen klídek, tohle zvládnu. A ty alespoň nebudeš sama. ''
Rezignovaně jsem pokrčila rameny a vyrazila. Ted jsem byla ráda, že ho mám u sebe, protože ta tma byla hodně děsivá a já si oddechla, když jsme zastavili asi sto metrů od stájí. Podívala jsem se po Paddym, který ukázal, že ve vchodě do hlavní budovy někdo stojí a vykuřuje.
,, Sakra! '' ujelo mi česky. Hned jsem na sobě ucítila Paddyho nechápavý pohled.
,, To vypadá na Tomma, parádně mi vynadal za to, že jsem předtím jela Paddyho jen na ohlávce, chvíli jsem měla obavy, že jednu dostanu, ale povedlo se mi ho setřást. Tak to zas bude něco. '' poslední větu jsem si jen tak zamumlala, ale Paddy ji nepřeslechl.
,, Mám jít s tebou? '' zeptal se. Okamžitě jsem tuto nabídku rázně zamítla.
,, Ne, je to jeden z těch, co pečlivě sledují každou zprávu v novinách o vašem pohybu. Kdepak, odpálkuju ho, mám v tom jistou praxi! '' usmála jsem se a on si povzdechl.
,, Tak tedy zítra. Sladkou noc! '' popřál, přitáhl mě k sobě a políbil. Popřála jsem mu totéž, zamávala a šla vstříc slovní bouři. Jako vždy, mé tušení se vyplnilo a Tomm mě uvítal pěkně zostra:
,, Už zase ses někde courala, jak si t o představuješ? Přece nemůžeš jen tak zmizet! ''
,, Sakra, Tomme, dej mi pokoj, jsem unavená a tvoje průpovídky mě pranic nezajímají! '' vylétla jsem. Tomm zkrabatil čelo a oči mu ztvrdly.
,, Jak to se mnou mluvíš?! '' zaútočil. Nevědomky mě tím víc naštval, přišla jsem si jako vybuchující sopka.
,, Co je ti po tom! Seš starej skoro jako já, a tady mě poučuješ! Pracuješ tu u koní, ne jako můj dozorce, ani nic podobného! ''
Tomm se napřáhl, ale můj obranný reflex vystřelil proti němu a jeho úder dokonale zablokoval. Využila jsem své síly, kterou využívám jenom nerada, a třískla s ním o zem.
,, Nestarej se o mě! Nic ti není do toho, kde jsem a co dělám, tak se podle toho taky chovej ! '' řekla jsem skrze zaťaté zuby a rázným krokem vyšla od vchodu, kde se pomalu zvedal Tomm, ke svému bytu, který se mi zdál podivně vzdálený, a přesto byl tak blízko.
Zamkla jsem za sebou, skočila rovnou do sprchy a následně se svalila do postele a vnímala jen to krásné ticho okolo mně. Ponořila jsem se do vzpomínek na tu lepší část večera a spokojeně usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama