Setkání Paddyho s Paddym VI.

19. dubna 2008 v 22:08 |  Moje příběhy a práce
Večer jsem ležela v posteli a přemítala nad celou rodinkou. Jsou opravdu pohodoví, takové bych je nikdy nečekala.
Dnes u zkoušky mi Kathy řekla, ať je klidně pořádně zkritizuju a nešetřím je. Jejímu přání jsem asi moc nevyhověla, protože jsem dnes na kritiku náladu moc neměla.
Odjela jsem od nich po písničce When the boys come into town a ještě asi hodinku jsem se toulala s Paddym lesem, až jsem s ním nakonec zamířila do stáje. Tomm byl podivně zamyšlený, neboť neodpověděl ani na pozdrav.
Vstala jsem z postele a ještě jednou zasedla k notebooku a připojila se k e-mailu. Takovou bombardaci vzkazů jsem nezažila již hodně dlouho. Odpověděla jsem všem, ale u jedné zprávy jsem s tím čekala hodně dlouho. Byl to dotaz od Klerys, kdy přijedu domů. Nakonec jsem jí napsala, že se ještě rozhoduju.
Notebook jsem zase vypla, zavřela, skočila do sprchy a pak šla spát. Na zítra jsem si s Paddym naplánovala cestu k útesům, neboť jsem je dosud viděla pouze na fotkách, a už na nich mi přišly úžasné.
Ráno jsem vystřelila z postele až někdy okolo dvanácté, moje líné já odmítlo vstát dřív. Pro jistotu jsem se nabalila, nebot u útesů prý hodně fouká vítr.
Zaběhla jsem do stáje, nasadila Paddymu uzdečku se sedlem a vyvedla ho ven. Před vraty stál Tomm.
,, Dobrý poledne. Kam razíš? Po pravdě se ti divím, že na toho koně vůbec nasedneš. '' pronesl ironicky. Jeho poznámku o Paddym jsem přešla.
,, Chci se jet podívat na útesy. '' Ted Tomm zvážněl.
,, Nechoď s Paddym až k nim, nebo tě shodí dolů, znáš ho, janka. '' varoval mě. Přikývla jsem a chtěla vyjet, jenže mě ještě zadržel svou poznámkou : ,, jo, a Kelly family jsou prý někde poblíž, dneska to psali v jednom časopise. ''
Pokrčila jsem lhostejně rameny a vybídla Paddyho ke kroku. Projížděli jsme nádhernou irskou zelení a ačkoliv bylo mírně pod mrakem, postupně se vyjasňovalo.
,, No, kámo, myslim, že tohle fakt stojí za to. '' řekla jsem, když jsem po půl hodince jízdy uviděla v dálce moře. A do dalších třiceti minut jsem byla od kraje útesu asi jen pět set metrů. Koně jsem pobízela opatrně kupředu, abych na něho nebyla moc hrrr.
K útesům jsem se dostala asi na padesát metrů, blíž jsem si netroufla. Seskočila jsem z Paddyho a šla o dva kroky blíž, zatímco kůň stál za mnou a nevěřícně frkal. Pochybovala jsem, že by zde někdy byl.
Ten pohled byl úchvatný. Nádhera, jakou člověk jen tak nepozná. Držela jsem Paddyho otěže, ale neodolala jsem, a posadila se. To moře bylo jako magnet. Ne a ne odtrhnout oči. Dokonce i tento jindy temperamentní koník stál na místě, hříva mu povlávala v poryvu větru a sledoval ten překrásný úkaz.
Pohlédla jsem na oblohu. Mráčky mírně rozestoupené, ale pořád zde byly jako památka na jejich návštěvu. Po pohledu na hodinky jsem zjistila, že už je čas k odjezdu.
Zvedla jsem se, pohladila Paddyho po krku, srovnala mu hřívu a nasedla. Naposledy jsem pohlédla z útesu dolů, pak jsem koně pobídla a klusem se vydala na zpáteční cestu. Hodně mě překvapilo, jak se tento koník rychle změnil. Sice občas něco vyvede, ale už v tom vidím jen blbnutí a ne zákeřnost.
Brzy mě čeká návrat domů do České republiky. Tato myšlenka mě tak skolila, že jsem koně převedla do kroku, jakoby tím šel zpomalit čas.
Představila jsem si, co teď asi dělají kluci. Bylo to jednoduché : hrají.
Zasmušile jsem vytáhla mobil a pustila si Fell in love with an alien. Začala jsem si broukat do rytmu a pak mě něco napadlo : proč nezkusit drezurní cviky s Paddym na tuhle písničku?
Pustila jsem si ji od začátku a různě do rytmu dělala s Paddym přechody a obraty. Na své mládí byl dost vnímavý, přišlo mi, že sám od sebe tančí do rytmu. Vodnatý pot mu stékal po krku už po první písničce, tudíž jsem ho hodně moc pochválila a nechala jít na volno, aby se uklidnil a uschl. Pustila jsem si ještě k cestě An Angel a pobrukovala si společně s Paddym.. Musela jsem se začít smát při představě, že by to moje krákání slyšel, asi by byl v takové psychické hrůze, že by dočista přestal zpívat.
,, Hele, zlato '' sklonila jsem se ke koni a pokračovala ,, jestli bude zítra hezky, dáme si oddychovku, budu tě učit španělský krok, je to moc hezký. A ta podélná pláž je na trénink jako dělaná. ''
Jestli souhlasí, nebo ne, mi nestihl dát najevo, nebot jsme již byli před stájemi. Seskočila jsem z něho, a vešla s ním do vrat.
,, Hele, přijeli sem na trénink s koňmi, nechceš s ním ještě vypadnout někam ven? Jestli uslyší ostatní hřebce, bude po legraci ! '' přihnal se ke mě Tomm jako vichřice, pozdrav si pro jistotu odpustil úplně.
,, Tak mi dones ohlávku '' řekla jsem a on mi pro ni s nechápavým výrazem skočil. Když pak viděl, že hřebci sundávám uzdečku, a nasazuji jen ohlávku, zeptal se mě, jestli jsem normální.
,, Ne, Tomme, dneska v noci jsem spadla z postele na zem a třískla se pořádně hlavou '' pronesla jsem ironicky s mírným náznakem vzteku.
,, No co, ty se zmrzačíš, ne já '' odsekl a beze slova odešel. Pokrčila jsem rameny, přehodila z uzdečky otěže na ohlávku a nasedla. Tenhle týpek o tomhle stylu ježdění evidentně nic neví. Zamířila jsem s Paddym cvalem k pláži, ale místo toho jsem skončila jen na jejím kraji. Tedy : já na kraji, kdežto Paddy už byl kdesi v dáli. Jaksi mi vyklouzla noha ze třmenu a já mu sjela po břiše dolů. Chtěla jsem se zvednout, ale menší problémek : při sebemenším pohybu mě šíleně bolela záda. Chtěla jsem se překonat, ale bolestí mi vytryskly slzy. Měla jsem tu kliku, že jsem na nich ležela, a mohla alespoň trochu sledovat okolí.
Uslyšela jsem dusot. Ježíši, on mě rozdupe!
,, Paddy, hou, já sem tady! ''
Neviděla jsem ho, ale dusot jeho kopyt mě děsil. Naštěstí se zmírňoval, až jsem nad sebou zahlédla jen stín koňské hlavy a následně se mě dotkl jeho nos. Pomaličku jsem natáhla ruku, ale i tento pohyb byl strašný.
,, Paddy, asi sem v pořádným průšvihu '' zaklela jsem potichu, neboť se již začalo pomalu stmívat. A já tu ležela, na prahu lesíka a pláže, neschopná pohybu. Noc strávená v zimě na pláži. Jak romantické. Mám dojem, že ty dvě mikiny, které mám na sobě, ačkoli teplé, mi moc platné nebudou..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama