Setkání Paddyho s Paddym V.

19. dubna 2008 v 22:06 |  Moje příběhy a práce
Seděla jsem tam hodně dlouho, ale když už se stmívalo, začala mi být pekelná kosa, neboť mokré oblečení z moře hrozně studilo. Bylo tedy na čase odejít.
Šla jsem lesem, tma okolo mě byla děsivá, ale poprvé jsem na ni nemyslela. Moje myšlenky se vracely k mrtvému kamarádovi a jeho mamce. Je hrozný, že člověka, kterého jsem pravidelně vídala, již nikdy nespatřím.
Pomalu jsem doma zalezla do postele, ale klidný spánek byl tabu. Neustále se mi o Pepovi zdálo a já se budila ubrečená a totálně zničená.
Ráno jsem vstala, jakmile začalo svítat. Zalezla jsem do stáje, kde jsem beze slova začala kydat. Alespoň si lidi jednou uleví.
,, Co blbneš?! '' zeptal se Tomm, když vešel mezi boxy. Pohlédl na mně.
,, No ty vypadáš, tos celou noc flámovala, ne?!'' zaútočil, čímž nevědomky rozlítil moji bolest a já ve snaze jí uniknout jsem začala nadávat: ,, co je ti do toho?! Starej se o sebe! ''
Tomm na mě pohlédl naštvaně, ale řekl pouze: ,, ty seš vážně divná .'' Pak odešel. Podívala jsem se na hodinky, vyvedla z boxu Paddyho a jen tak, na ohlávce, jsem s ním vyšla na dvůr, kde jsem na něho naskočila z obruvníku a zamířila opět k pláži. Mobil jsem si vezla s sebou.
Paddy byl překvapený, že je jen na ohlávce a tak šel chvíli pomalu. Popravdě mi teď bylo dočista jedno, jestli spadnu a pořádně si natluču, nebo hůř.
Paddy šel klidně, na pobídku do klusu reagoval klidně a plynule.Jindy bych z toho byla Šťastná. Ted mi to bylo jedno.
Dojeli jsme k pláži, kde jsem ho beze slova pustila. Jen jsem ho podrbala na krku a hned si šla sednout k takové menší skále, od které jsem pozorovala vlnky, jak si bezstarostně hrají na honěnou.
Rozhlédla jsem se, abych se přesvědčila, že nikde nikdo není a pustila si Kellysáky. Santa Maria, prega per noi.(Santa Maria, prosím za všechny). Ách jo...
Nechala jsem to hrát a šla po břehu, jen bosé nohy jsem si v klidu máčela do vody.
,, Ahoj '' ozval se za mnou Paddy. Ted už jsem jeho hlas dokázala v pohodě rozeznat, tudíž jsem se otočila. Byl tu sám. Pokývala jsem mu na pozdrav, protože se mi mluvit nechtělo. Jenže se ptal, proč sem včera odjela takovým fofrem. Bylo mi blbý vylývat si mu tady svý srdce, tak jsem jen řekla: ,, Blbý zprávy z domova, nic víc ''.
,, To bys včera pod tím stromem tolik nebrečela. '' řekl, čímž mě šokoval. Vždyť jsem si dala pozor, aby mě nikdo neviděl!
,, To se ti....Asi jenom zdálo ''zakoktala jsem. Zavrtěl hlavou.
,, Hlavně u Come back to me a Calling heaven '' dorazil mě. Tak tohle jsem fakt nechtěla, aby si myslel, že je chodím špehovat.
,, No dobře, prostě mě to dorazilo, no. '' zahučela jsem. Ne,ne, slzy, teď ne! Poroučela jsem si v duchu, ale marně, Oči se mi zalily, tudíž jsem se beze slova otočila a pozorovala, jak se můj hřebec v dálce vzpíná.
Vzal mě nečekanou silou za paži a obrátil k sobě. Přestala jsem si hrát na statečnou a pohlédla mu do očí.
,, Mě to můžeš říct. '' řekl potichu. Pohlédla jsem k moři.
,, Včera mi volala máma. Zabil se mi kamarád i s jeho mámou. Měli bouračku. ''
Tak. A je to venku. Paddyho stisk nepovolil, ale ani nezesílil.
,, To je mi líto. '' řekl. Sklopila jsem hlavu, aby neviděl ten příval slz, ale pak jsem to vzdala, otřela je rukou a pohlédla na něho. Bylo mi jasné, že vzpomíná na svou mámu. Přišel o ni ve svých pěti letech. Pepa umřel s ní. Myslim, že jeho táta si to bude vyčítat do konce života, i když za to nemohl.
Paddy mlčel dlouho. Hodně dlouho. Vytrhla jsem svoje zápěstí z jeho sevření a o krok ustoupila. Byl mimo.
,, Paddy? '' oslovila jsem ho. Odpověděl okamžitě.
,, Jo, vnímám '' koukl se na mě. Ach jo, ty modrý oči... Ne, holka, tohle je týpek, kterej si zaslouží víc. Sedla jsem si do písku a změnila téma.
,, Kathy má nádhernej hlas. '' myslela jsem to vážně, neboť její vejšky bych chtěla mít.
Paddy se pousmál. ,, Jo, to má. '' Po chvilce: ,, Sakra, tys mě dostala '' řekl. Smutně jsem pokrčila rameny.
,, Vyžadovals odpověď. '' řekla jsem.
,, Promiň. Myslim, že vim, jak ti je.'' řekl a zničehonic mě prostě objal. Bezmyšlenkovitě jsem mu zabořila hlavu do ramene a řvala. Držel mě furt, ale pak jsem se konečně začala uklidňovat. A bylo na čase. Můj čím dál víc oblíbený koník se k nám hnal tryskem a zabrzdil těsně před námi. Vymanila jsem se z Paddyho sevření.
,, Díky. '' řekla jsem prostě. Usmál se.
,, Jo. Nechceš zítra přijet k nám na zkoušky? To víš, jako divák - kritik '' navrhnul mi.
,, Uvidím, ale pokud to půjde, tak klidně. Jen nevím, co na to zbytek '' řekla jsem pochybovačně. Zatvářil se nechápavě.
,, Zbytek tvá rodiny '' vysvětlila jsem mu.
,, V klídku, těm to vadit nebude. Sami tě přeci zvali. '' uklidnil mě. ,, To je pravda '' řekla jsem.
Šla jsem ke hřebci a pohladila ho po nosu. Asi poznal, že je mi trochu lépe a vesele mě štípl do ruky.
Některé věci se holt nezmění.
,, Ty už pojedeš? '' zeptal se Paddy. Pokrčila jsem rameny.
,, Pojď se mnou k nám. Koně necháš pást a nás budeš kritizovat '' řekl, čímž zítřejší kritiku chtěl převést na dnešní. Po chvilce váhání jsem souhlasila. Paddy se postavil z boku ke koni.
,, Pojď, hodím tě na něj. '' řekl a já během vteřinky přistála koni na hřbetě.
,, Héj, Paddy! '' zavolala jsem, neboť chtěl jít napřed.
,, Pojď! '' podala jsem mu ruku s úmyslem vytáhnout ho za sebe. Zavrtěl hlavou.
,, Dělej, pěšky nepůjdeš! '' pobídla jsem ho, takže se mě nakonec chytil a za mou ruku se vytáhl a usadil za mě.
Kůň po nás bokem zašilhal, ale zůstával klidný. Pobídla jsem ho ke kroku, ale ihned zastavila, neboť Paddy za mnou začal sklouzávat. Čapla jsem ho.
,, Já se nemám jak držet '' zamumlal a byl celej červenej. To mě na něm dokázalo rozesmát.
,, Tak se chyt nohama, nebo mě. Padat ti neradím kvůli svému bezpečí. '' řekla jsem. Když hned nepochopil, vysvětlila jsem mu, že jeho fans by mě asi zabily, kdyby se mu zkřivil byt jediný chloupek. Usmál se.
,, Tak jo, já se tě teda chytnu, promiň. '' řekl.
,, V pohodě. Tak jedeme. '' pobídla jsem koně a krokem jsme se vydali k Paddyho sídlu. Celou cestu jsme mlčeli, protože jsem si potřebovala ohlídat koně, aby něco nevyvedl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama