Setkání Paddyho s Paddym IV.

19. dubna 2008 v 22:06 |  Moje příběhy a práce
,, Ty, Angelo, tak si říkám, zkus jít do vody, třeba půjde Paddy za tebou. '' navrhla jsem. Angee se na mě podíval s mírnou nechápavostí.
,, A proč by nešel? Byli jsme tam, než jsi přišla. ''
,, Já ale myslim koně '' zakřenila jsem se.
,, Klidně. '' pokrčil rameny a šel k moři, ale když byl ve vodě už po kolena, došlo, že riskuju jeho ukopání a honem jsem brala svůj prdlej nápad zpět.
,, Ne, hele, já mám hovadský nápady, vrat se '' zavolala jsem, ale pozdě. Angelo se jen zasmál a pokračoval v plavbě.
,, Angelo, neblázni! '' zakřičel i Paddy.
Koukla jsem se po koni. Svým ohromujícím tryskem letěl k nám, ale Angela ve vodě si zatím nevšiml.
,, Angelo, jestli hned nevylezeš, zastřelím tě !'' zavolala jsem.
,, Dobrá, už jdu.'' odpověděl a opravdu vylézal, jenže kůň si ho teď všiml a zaostřil na něj svůj pohled. Zařehtal a svižným krokem šel k vodě, ale na břehu se zarazil a taktéž Angelo, neboť Paddy byl od něj tak pět metrů. Na nic jsem nečekala a běžela Angelovi naproti, protože kdo ví, kdy tomuto koni rupne v bedně. Paddy nás zatím pozoroval, ale do vody nešel. Jeho jmenovec stál metr od něj a asi byl připravenej po něm v nouzi skočit.
,, Tak dělej, pryč z vody. Sorry, mám faktec blbý nápady. '' řekla jsem Angelovi, protože nebýt mýho nápadu, do vody by nešel.
Jenže pak jsem zaslechla šplouchání a vyděšeně jsem zjistila, že Paddy jde za námi. Pomalu, váhavě, ale měl čím dál víc odvahy.
,, A sakra! Angelo, já tu zůstanu, ty ho obejdi, jasný? Ale velkým obloukem, aby tě nekopl! '' vyslala jsem ho na pravou stranu od sebe a pohledem sledovala Paddyho, jak se ke mě blíží. Dělalo mi starost, že zrychloval.
,, Hele, mladej, koukej vzít zpátečku, jasný?! '' zahučela jsem výhružně, ale to se mu moc nelíbilo. Zastavil a začal hrabat předním kopytem. Uši opět na krku.
,, Můžu ti nějak pomoct? '' ozval se Paddy ze břehu. Zavrtěla jsem hlavou a sledovala koně. Ted musím sama poznat, co ho napadne. A taky napadlo. Vyběhl přímo proti mě, sejmul mě do vody a vesele se vrátil na břeh. Hladina se mi na chvíli uzavřela nad hladinou, ale bohudík, s vodou jsem kamarád. Vyplula jsem nahoru a stoupla si. Těsně přede mnou stál Paddy a podával mi ruku. Zasmála jsem se: ,, Máš smůlu, neutopila jsem se '' pronesla jsem ironicky a vyšla úplně mokrá na břeh. Paddy se zasmál a vyšel za mnou. Mokrá jsem byla skrz na skrz, ale sluníčko mě naštěstí zatím hřálo.
,, Hele, zmoklá slepice! '' vysmál se mi Angelo. Zpražila jsem ho pohledem.
,, Nic ti není? Vypadalo to hrozně. '' ozval se Paddy.
,, Ne, nic. Jen nechápu, co ho to napadlo. '' zavrtěla jsem nechápavě hlavou a pohled zaměřila na koně, který mě takhle vykoupal. Nevěnoval mi ani pohled a pobíhal okolo nás. Jak milé!
,, Hele, jak vlastně snášíte tu svou popularitu?? To musí bejt děsný, ne? '' zeptala jsem sem. Paddy zrudnul.
,, Dá se to vydržet. Ikdyž občas jsou naše fanynky až moc dotěrný. '' řekl. Došlo mi, že tenhle život vynáší, ale stojí za prd. Angelo se ani nevyjádřil.
V tom se mi z mobilu ozvalo : ,, Fell in love with an alien, fell in love...''. Úplně jsem zapomněla, že mobil jsem měla přidělanej u sedla, které leželo v písku. Oddechla jsem si, ale bylo mi trapný, že tu zase hraje jejich písnička.
Vyběhla jsem jako střela, vytáhla svůj milovanej telefon. Máma. Zvláštní, že mi volá do Irska. Zvedla jsem to poodešla stranou.
Ten telefonát byl dlouhý. Nikdy jsem nezažila horší. Tak tohle bylo něco děsnýho.
,, Já jedu do stáje, promiňte. Zase někdy. Pokud se uvidíme. '' řekla jsem, podvědomě zapískala na koně a rychle sedlala. Byl to takovej fofr, že mě ani nestihl vyhrožovat kousnutím.
,, Kam tak letíš? ''¨ozval se Paddy.
,, Musím.... Něco si ověřit, promiň. Ahoj '' rozloučila jsem se rychlostí blesku, pobídla Paddyho do cvalu a řítila se do stájí. Paddy za mnou sice něco volal, ale už jsem nevnímala nic, kromě toho, co mi před chvílí řekla máma. Jak jsme se řítili, vyhrkly mi slzy do očí, ale nebylo to kvůli větru. Paddy nechápal. Otěže volné, nohy nečinné, tělo ztuhlé. Tohle moje postavení ho tak zarazilo, že šel pomalu a ani se nehnal. Klidně mohl, teď by mi to bylo jedno. Do stáje jsem ho zavedla klidného a mírného. Tomm nestačil zírat. A nechápal ani, když jsem mu na pozdrav jen zamručela a otázku, proč jsem celá mokrá, jsem nechala zcela bez odpovědi. Jen jsem se rozeběhla do svého bytečku, rozevřela prudce notebook a čekala, než naběhne.
Okamžitě jsem hledala zprávy z české republiky. A pak jsem to viděla přímo před sebou. Dlouhá informace a pro mě kruté fotografie. Nadpis prostý, ale pro mě nejhorší v životě: ,, Tragická nehoda si vyžádala dva životy .''
,, Néééééééééééé!!!! '' zaječela jsem a klesla na stůl. Těmi obětmi byl totiž můj nejlepší kamarád s jeho mamkou. Dostali smyk. Mamka mi řekla, že Pepovu mamku se ještě pokoušeli oživit, ale marně. Jeho táta je na traumatologii.
Vyběhla jsem ven, beze slova proběhla kolem majitele stájí a řítila se dál k lesu. Nevěděla jsem, kam běžím, ani proč. Jediné, co jsem cítila, byla bolest a stesk. Pepa byl můj kamarád, znali jsme se odmala, blbli jsme spolu jako blázni. Po pravdě to byl můj jediný kamarád, jakého jsem jako malá měla, neboť děti se se mnou moc bavit nechtěly.
Doběhla jsem k místu, odkud jsem zahlédla dům Kellys, ale tam jsem jít nechtěla a tak jsem si prostě sedla pod strom a brečela dál.
A pak ke mně dolehla píseň od Kathy. Truchlivá, která mi v tuto chvíli mluvila z duše a tím víc mě zraňovala.
,, Won't you come back to me, come back to me, my love. Come back to me, come back to me, my love. Won't you come back to me, come back to me, my love. Come back to me, come back to me, my love '' (Nechceš se ke mně vrátit?Vrať se ke mně, má lásko,Vrať se ke mně. Vrať se ke mně, má lásko. Nechceš se ke mně vrátit?)
Ačkoli jsme byli jen kamarádi, byla tahle píseň jako moje nevyřčená slova. Rozhodla jsem se, že tu zatím zůstanu. Tenhle strom mi snad můj smutek nebude vyčítat, a pokud ano, tak to nebudu vědět.
,, Pepo, proč?! '' zašeptala jsem. A pak, jako rána z nebes, začal zpívat Paddy. Calling heaven. Volám do nebe. Tak to je moje. Ted se můžu vybrečet naplno...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama