Setkání Paddyho s Paddym 31

19. dubna 2008 v 22:34 |  Moje příběhy a práce
,,Proč sem vlastně jdeme?'' Zeptala jsem se Paddyho, ale ten pokrčil rameny.
,,Nevim, volali, ať někdo od nás přijede, že potřebují pomoct s obalem, tak jsme s Angelem vyrazili.'' Vysvětlil mi.
,,Ty už to tady znáš, takže pojď, trochu nám s tím pomůžeš.'' Pousmál se Angelo a já jen pokrčila rameny.
Jejich manager nás zavedl do nějaké místnosti, kde bylo na stole rozložených několik fotografií, na kterých byla celá rodinka Kellys.
,,Nějakou vyberte a doneste mi ji, jasný? Pak vás nechám odjet.'' Pousmál se ten muž, kterého mi Paddy později představil jako Dangerfielda.
,,Hele, Paddy, nebudeme ji hledat se zavřenýma očima? Mě přijdou všechny stejné!'' Pronesl Angelo znuděně, tudíž jsem i já pohlédla na ta dílka.
,,Angelo, vždyť nejsou stejné. Podívej se pořádně!'' Ukázala jsem na dvě fotografie vedle sebe.
,,Tato je mírně rozostřená, tudíž tam pořádně nevyniknete. A tato je zase nasvícená pod hrozným úhlem, místo očí vám tam září nohy! A tady je z vás ozářená jen polovička, vypadá to děsně!'' Ujala jsem se vysvětlování, a když na mě ti dva hleděli s otevřenou pusou jako na bílou vránu, zarazila jsem se.
,,Páni! Toho bych si ani nevšiml! Ty se v tom takhle vyznáš?'' Zeptal se překvapeně Angelo. Polila mě červená.
,,Moc ne, ale tohle přeci vidíš sám, ne?'' Snažila jsem se to zakecat, ale marně.
,,To teda nevidím! Nechceš nám to vybrat ty?'' Navrhl Angelo. Zavrtěla jsem hlavou : ,,Tohle je vaše album, ne moje, tak se snaž! A dávej bacha, fotka je to první, na co se tvoje fanynka podívá!'' Zakřenila jsem se ironicky a dál si prohlížela fotografie na stole, až mě upoutala jedna mírně ukrytá pod ostatními. Pohlédla jsem na kluky, kteří po mých slovech zkoumali každou fotku zvlášť, a tak jsem ji nenápadně vytáhla a pořádně si ji prohlédla. Tohle nebyli Kelly family, ale já s mým hřebcem. Nebyla to fotografie ze závodů, tohle byla odněkud z tréninku. Strčila jsem si ji do zadní kapsy u kalhot a znovu pohlédla na kluky.
,,Co říkáš téhle?'' Zeptal se Angelo, tudíž jsem si ji prohlédla.
,,Perfektní!'' Pronesla jsem s uznáním, protože tato opravdu byla asi nejlepší ze všech. Angelo se rozzářil a řekl, že ji hned donese Dangerfieldovi.
,,Docela mazec, ne?'' Usmál se Paddy a držel zase jednu z fotek.
,,To rozhodně. Je to zvláštní...'' Začala jsem. Paddy se zeptal, co mám na mysli.
,,,No, to, co všechno jste jako rodina dokázali. Vím, že to asi nebylo lehký, ale prostě...Je to mazec!'' Vychrlila jsem ze sebe a uchopila jednu fotografii a prohlížela si ji. Byla stejná,jako ta, kterou držel Paddy, a přeci něčím jiná! Pořádně jsem se na ni zahleděla, a prudce jsem ji otočila. V tu chvíli mi vylétla z ruky a já se šíleně lekla.
,,Co blbneš?!'' Zeptal se nechápavě Paddy. Pousmála jsem se.
,,Nic, jsem tele.'' Zamluvila jsem to a ohnula se pro fotografii, kterou jsem si nenápadně strčila do kapsy. Paddy se chtěl ještě na něco zeptat, ale dovnitř zase vtrhl Angelo.
,,Tak honem, nahoďte tempo, Vídeň nás čeká, a my jsme ještě tady. Jináč Zu, díky, ta fotka se mu líbila. Tak pojďte už!'' Pobídl nás k autu, tudíž jsem se za ním s Paddym vydala. Nasedli jsme a vraceli se ke Gymnichu, kde jsme s ostatními nasedli do jejich busu a vyrazili. Kathy ještě s ostatními probírala písničky, zatímco já se dívala z okýnka na rakouskou přírodu, která mě doslova fascinovala. Nebyla nějak úchvatně krásná, ale své kouzlo měla, asi jako každá cizí krajina.
,,Zu? Tebe bych poprosila, abys dávala pozor na kabely od mikrofonů, jo?'' Začala Kathy. S úsměvem jsem přikývla a dál hleděla na krajinu. Pak mě napadlo je trošku povzbudit.
,,Hele, já vám něco pustím, jo?'' Navrhla jsem, došla ke kazeťáku, který byl u řidiče a vložila do něj kazetu pro Kellys neznámého zpěváka.
,,Co to je?'' Zeptal se Joey, ale já si jen přiložila ukazováček na rty a tajemně se usmála. A pak jsem to pustila na plný pecky.
,,Tátovi nesmím zkřížit krok, pro něj jsem pouhej diskocvok, pro mámu pořád jen dítě jsem..''
Ano. Pustila jsem jim Michala Davida a jeho písničku Nonstop. Po celou dobu, kdy to hrálo, byli všichni zticha, ale když to skončilo, ihned jsem musela překládat. A zdálo se mi, že se jim to líbilo, protože se usmívali, ale tak jinak..Hezky.
,,Teda, to dokáže nakopnout!'' Pronesl udiveně John a mě nezbývalo, než souhlasit.
,,To teda. Ten vedl generace v Čechách.'' Zakřenila jsem se.
,,Jsme tu! A jéje, už tu jsou lidé! Začíná nám zmatek, vážení!'' Pronesl Joey.
Pak nás všechny dovedli pořadatelé zadním vchodem do maskéren, které už byly připravené a holky i kluci k nim hned zamířili.
,,Zu, ty padej k jevišti, ale ještě se lidem neukazuj, jen si to opatrně okoukni, ať se v tom pak vyznáš, ok?'' Zavolala na mě Kathy, tudíž jsem vypadla na obhlídku.
Jak jsem koukala, měli veliké podium, nástroje již byly připravené a lidé netrpěliví. Snažila jsem se, abych si vryla do paměti každičký detail podia a docela se mi to i podařilo.
,,Tak co, připravená?'' Ozval se za mnou Paddy a pevně mě objal. Chtěla jsem mu také dodat trochu energie, tudíž jsem ho kraťoučce políbila.
,,Tak s chutí do toho!'' Usmála jsem se na něj a chtěla vyjít do mezery mezi fandy a podiem, ale ještě mě zavolal Jimmy.
,,Kathy ti vzkazuje, aby sis dala pozor na ty v přední řadě a držela se od nich raději dál, protože nikdy nevíš, co je napadne.''
,,Díky Jimmy, já přeju hodně energie, zábavy a tak dále, to už si domyslíš!'' Pousmála jsem se a zamávala mu.
,,A ty na sebe dávej bacha!'' Zakřenila jsem se i na Paddyho a vyšla před podium mezi diváky a bodyguardy, kde jsem rovnou očima rentgenovala všechny kabely, ale byly v pořádku, tudíž jsem zůstala stát s gorilami a čekala na nástup slavné rodinky. A dočkala jsem se asi po deseti minutách, kdy jako první přiběhl Paddy a hned za ním Angee a ostatní. V publiku to zařvalo jako blázen.
Kellys začali zpívat svý písničky, a jako čtvrtá to byla An Angel, před jejímž začátkem Paddy nabádal lidi, aby zpívali krásně nahlas s ním, čemuž jsem neodolala ani já, ale současně jsem hlídala kabely u mikrofonů. Občas jsem zaběhla uličkou k nějakým zamotaným, ale jinak byl klid.
Zazpívali hodně písniček, fansky opravdu šílely, ale po pravdě jsem se jim nedivila.
Pak měl ještě zazpívat Angelo Once in a while, ale když si chtěl stáhnout mikrofon, nemohl s ním nikam jít, protože kabel byl promotaný pod fanynkami v první řadě. Vrhla jsem se tam, abych ho vysvobodila a těsně za mnou se objevil Zach.
,,Budu ti hlídat záda!'' Řekl já mu poděkovala a sehnula pro kabel, který byl až kdesi pod zábranou. Až na jedno šlápnutí na moji ruku jsem ho vyprostila v pohodě a tak mohl Angelo v klidu pokračovat. Zach se zase kamsi vypařil a já zůstala tam, kde jsem byla. Celý koncert proběhl bez problémů, po celou dobu jsem žasla nad množstvím lidí, jaké jsem nikdy neviděla.
Při cestě na Gymnich všichni živě diskutovali o koncertu, řešili, co bylo bezva a co se naopak moc nepovedlo.
,,Zu, já myslel, že přijdeš o ruce!'' Zasmál se Angelo, načež jsem ihned odpověděla : ,,Vidíš to a já se bála o tvůj mikrofon!'', načež všichni vybuchli smíchy. Dosud jsem seděla sama na dvousedadle, ale pak si ke mně přisedl John.
,,Mám prosbu, Zu.'' Začal a tak jsem ho vyzvala, ať mluví a nenapíná mě.
,,Tady máš kytaru, zahraj mi začátek Santa Maria, jo?''
,,Proč já? Neumím to. Angee, pojď to zahrát!'' Podala jsem mu kytaru, a on se do toho s chutí pustil.
John si podal ještě jednu elektrickou, ale hned na začátku přestal s poznámkou, že s tou to nepůjde. Trochu unaveně jsem si opřela hlavu o okýnko.
,,Jdu to ještě zkoumat!'' Zahučel John a odsedl si až dozadu, kde si brnkal.
,,Bavila ses dobře, jak jsem koukal!'' Přisedl si ke mně Paddy a vzal mě kolem ramen. Poprvé takhle veřejně.
,,Jo, bylo to bezva, ostatně jako vždy.'' Přitakala jsem a pomalu usínala, ale úplně ne, pořád jsem vnímala ostatní.
,,Opři se.'' Zašeptal Paddy a já si na jeho rameno položila hlavu. Musím uznat, že to bylo lepší, než na okýnku.
,,Díky.'' Poděkovala jsem a cítila, jak se Paddy pousmál. Nakonec jsem na jeho rameni opravdu zabrala a zdálo se mi o dnešním koncertu.
Probudila jsem se až na Gymnichu v Paddyho náručí. Jakoby to byl důvod mého probuzení, vědět, že je u mně. Znovu jsem usnula a mě i Paddyho probral až Maitin a Patriciin smích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama