Setkání Paddyho s Paddym 29

19. dubna 2008 v 22:32 |  Moje příběhy a práce
,,Tak jak ti je?'' Zeptala se znovu. Pohlédla jsem jí do očí a řekla, že dobře. Ono mi tak i bylo, pokud nepočítám ten sen. Kathy se na mě povzbudivě usmála a pak odešla. Všimla jsem si, že na sobě mám dlouhou noční košilku a spodní prádlo.
,,Nechceš mi říct, co se ti vlastně zdálo?'' Začal Paddy.
,,Raději mi nejdřív řekni ty, co se stalo. Nevím, jestli bych odlišila realitu od snu.'' Přiznala jsem, tudíž Paddy přikývl a začal.
,,No, jak sis povídala s tou kozou, tak pak jsem tě vzal do náruče a z legrace tě nechtěl pustit. Tys už asi chytala nervy, protože jsi sebou škubla tak, že jsem se s tebou natáhl. Pak jsem si z tebe dělal srandu, ty ses naštvala a utekla. Letěl jsem za tebou, ale nahodila jsi neuvěřitelný tempo, skoro jsem ti nestačil. A pak jsem viděl, že se řítíš k jezeru, ale nezpomaluješ. Volal jsem ,,pozor'', ale pozdě. Přistálas ve vodě rychlostí blesku a zmizela pod hladinou. Když ses nevynořovala, skočil jsem za tebou a vytáhl tě. Když jsem ti řekl, že tě donesu do tepla, tak jsi byla celkem v pohodě, ale pak, nevím proč, už jsi byla mimo. Donesl jsem tě domů, kde jsme se tě snažili vzkřísit, ale furt jsi sebou mlela a jako by ses něčemu bránila. Kathy pak valila pro doktora, kterej řekl, žes měla asi šok, nebo co. Vysvětlil jsem mu, jak jsi tam spadla, a on souhlasil, že jsi byla asi pořádně uhnaná. A máš štěstí, žes neměla zástavu srdce.''
Aha, takže to byl opravdu jenom zlý sen. Ale opravdu zlý..
,,Nechceš mi říct, co se ti zdálo?'' Začal Paddy a tak jsem po chvilce přikývla a vše mu řekla. Kroutil nevěřícně hlavou.
,,To bych nikdy neuděl, je ti to jasné?!'' Vyhrkl a pak se položil vedle mně na postel a pevně mě objal.
,,Díky, žes mně vytáhl.''
,,Prosim tě! To by udělal každý! Hlavně, aby ti teď už bylo líp.''
,,Paddy? Jak dopadl ten váš koncert?'' Zeptala jsem se a litovala, že jsem tam nemohla být.
,,Je odložený na zítra. Kathy se tě tu bála nechat, nevypadalo to dobře.''
No páni! Oni kvůli mně odložili koncert! Tak to je síla!
,,Zítra už pojedeš s námi, ne? Vypadáš mnohem líp!'' Usmál se na mně, načež jsem přikývla a chtěla vstát, ale zase mně uložil zpátky.
,,Jen ještě lež, pořádně si odpočiň, ano?'' S povzdechem jsem se položila zpátky a zavřela oči. Paddy měl pravdu, oddech jsem potřebovala, protože jsem ihned usnula, ale tentokrát to byl bezesný spánek, který člověka dokáže vzpružit.
Když jsem se zase probudila, za okny byla tma jako v pytli, tudíž jsem se zvedla a sešla do kuchyně. Ticho jako po výbuchu, už všichni spali. Nalila jsem si do skleničky vodu a posadila se ke stolu. Bylo to nezvyklé ticho, je vidět, že už jsem si zvykla na určitý ruch kolem sebe.
,,Co ty tady?'' Zaslechla jsem za sebou a uviděla Patricii.
,,Potřebovala jsem zpražit žízeň. A co ty?'' Otočila jsem otázku na ni. Zívla.
,,Taky tak. Takže už je ti dobře?''
,,Je, díky moc. Za všechno, fakt.'' Poděkovala jsem popravdě. Paty se usmála.
,,Tak já zase jdu, jsem nějaký přetažená, ahojky.''
,,Dobrou noc, Paty. Hezké sny.'' Poděkovala a odešla. Zase jsem osaměla. Vzala jsem skleničku a vydala se k oknu, abych mohla pozorovat zámecký park. Bylo to krásné, protože celou zahradu osvětloval měsíc.
,,Kohopak špehuješ?'' Ozval se Paddy. Usmála jsem se, ale nepodívala jsem se na něj. Odložila jsem skleničku na parapet.
,,Není koho.'' Přiznala jsem.
Paddy mě zezadu objal a jeho dlaně mi spočinuly na břiše. Jeho horký dech jsem ucítila na krku, kde následně spočinuly i jeho rty. Otočila jsem se k němu a i přes tmu jsem viděla, jak se mu nádherně lesknou oči.
,,Pojď si zazpívat.'' Navrhl.
,,Ne, Paddy.'' Zamítla jsem. Povzdechl si a také pohlédl ven. Nemohla jsem odolat, pohladila jsem ho po tváři a pak ho políbila.
,,Miluju tě, víš to?'' Zeptal se.
,,Já tebe taky, Paddy.'' Odpověděla jsem a políbila ho. Pevně mě objal a já byla v sedmém nebi.
,,Nazdárek, vy dva!'' Zaskočila nás Maite a šla si také nalít pití.Odskočili jsme od sebe a já pekelně zrudla.
,,Dobrou noc, sestřičko, my jdeme spát!'' Zamával jí Paddy a už mě vlekl k východu.
,,V klidu, vy dva, stejně o vás všichni vědí. Ty psí oči, zamilovaný pohledy...Áááááá!'' Zasmála se, až jsem chytla menší výtlem i já.
,,Tak my jdeme. Dobrou, Maite!'' Řekl Paddy a já se přidala k jeho přání dobré noci. Vyšli jsme po schodech, ale když jsem chtěla zamířit do svého pokoje, vzal mě za ruku.
,,Nechceš zajít na pokec?'' Navrhl.
,,No, pokud ti nebude vadit, když u tebe případně vytuhnu, tak klidně, usmála jsem se. Paddy zavrtěl hlavou, že nevadí a vedl mě k sobě. Hned rozsvítil s poznámkou, že s mojí schopností se po tmě zabiju.
,,Díky, jak lichotivé!'' Usmála jsem se, ale pak už jsem koukala po jeho pokoji. Měl ho hezky zařízený, za postelí bylo okno. A u postele nechyběla kytara. Jak jinak. Musela jsem se pousmát. Paddy by bez ní nevydržel.
,,Tak jestli chceš, tak si lehni.'' Ukázal k posteli, což nemusel opakovat. Natáhla jsem se tam, jako moje čuba, když je vedro. Vždycky padne na trávu a vyhřívá se.
,,Mám prosbu.'' Začal Paddy.
,,Tak se vymáčkni!'' Zakřenila jsem se. A tak mě Paddy seznámil s tím, že vymyslel novou písničku, a jestli mu ji nechci trošku zkritizovat. Souhlasila jsem.
,,Ale víš co? Kathy je ve sklípku, tam to bude lepší, tak pojď. Stejnak je to píseň, kterou zpíváme spolu.'' Vyběhla jsem z postele a vrhla se za ním ke sklípku, kde Kathy zrovna hrála na housle. Vešli jsme dovnitř, tudíž přestala hrát.
,,Kathy? Zahrajeme naši novou písničku? Ty víš, jakou myslím.'' Začal a Kathy na mně vrhla takový zvláštní pohled.
,,Dobrá, Paddy. Zu, koukej kritizovat, jasné?!'' Řekla rádoby přísně. Se smíchem jsem přikývla.
Oba dva se posadili vedle sebe, Paddy si vzal kytaru a začal hrát předehru. Ale bylo to An Angel! Už jsem se chtěla ozvat, ale pak jsem si řekla, že to třeba pozměnili, tudíž si to nejdřív poslechnu.
A dobře jsem udělala. Zazpívali to španělsky!! Chvilku jsem třeštila oči jako blázen, ale ono to znělo hezky! Kathy se vrhla na refrén, který byl taky sice zvláštní, ale krásný.
Avecés quisiera ser un angel Avecés quisiera ser como tu Avecés quisiera ser un angel Avecés quisiera ser como tu.....( Někdy si přeji být andělem Někdy si přeji být tebou)
Prostě, neměla jsem slov. Když ti dva dohráli, vypadlo ze mě české: ,,Ty vole!'' , ale pak jsem se opravila.
,,To je něco! Teda, to jste mně dostali. To je úplná bomba!'' Uznala jsem a silně zatleskala, protože tohle si potlesk zasloužilo.
,,Nono, to je nějaký chvály! Jen se vymáčkni, co je tam špatný?'' Vychrlila ze sebe Kathy, ale já věděla, že se jí tato verze líbí tak, jako mně.
,,Bude na našem albu, které bude takové bonusové.'' Začala.
Já nevím, proč, ale já žrala ten refrén....
,,To jsme to předvedli té pravé! Tak ok, už jsme jí to ukázali, měla by jít spát, Paddy, pořád ještě podle mně nemá tolik sil.'' Začala Kathy a tak mě Paddy bez řečí vzal za ruku, zahučel : ,,Dobrou, Kathy!'' a už mě táhl ven. Jen jsem na ni zavolala něco v podobném smyslu a šla za Paddym. Nějak jsme zase zamířili k němu do pokoje, kde jsme se beze slova natáhli vedle sebe. Ani jsme nerozsvěceli, Paddy už asi věřil, že se nepřerazím.
,,Mám tu zůstat?'' Zeptala jsem se ho. Umlčel mě polibkem.
,,Co myslíš?'' Zeptal se pak.
,,Já jen, že asi brzy vytuhnu, jsem nějaká polomrtvá.'' Vysvětlila jsem. Paddy se přitulil ke mně a pevně mně objal. Asi není divu, že jsem mu usnula v náručí.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama