Setkání Paddyho s Paddym 15

19. dubna 2008 v 22:19 |  Moje příběhy a práce
Kývli jsme na sebe na znamení pozdravu a pak už se Paddy pustil do vyprávění. Byla jsem docela překvapená, když jsem slyšela, jak zajímavě jsem reagovala na Tomma, který ke mě běžel s jasným úmyslem.
,, Volali jsme, ať se nezastavuješ, ale ty nic, zůstala jsi stát jako socha. Když se napřáhl, myslel jsem, že je po tobě, protože ta rána byla prudká a plná vzteku. Jenže ty ses tomu vyhnula. Hrozně ho to překvapilo a ty ses mezitím otočila k nám, ale pak ses sesunula k i, byla to rána jako z děla. Nechápali jsme, co se stalo. Tomm stál jako opřený a teprve asi po hodině, co jsme tě tam křísili, se přiznal, že ti dal zezadu loktem do hlavy. '' začal Paddy a odmlčel se. Slova se ujal Jimmy.
,, Tomm se začal obhajovat tím, žes mu něco slíbila a teď mu chceš utéct. Nakonec ho naši bodyguardi chytli pod krkem. Tebe jsme totálně mimo přivezli domů a zavolali doktora. Říkal, že převézt tě můžeme, a že se probereš do dvou dnů. Tomma jsme zanechali ve stájích s podmínkou, že tě nechá na pokoji. Beze slova a uraženě odešel kamsi do města. '' skončil Jimmy.
,, Jak dlouho jsem tady? '' chtěla jsem vědět. Kluci se po sobě koukli.
,, Trošku sis přispala, jsme tu už pět dní. '' informoval mě Angelo.
,, To jako fakt?! '' vylétla jsem.
,, Omluvte mě, musím se jít na něco podívat! '' řekla jsem už za běhu a mazala do pokoje, kde jsem rychlostí blesku otevřela notebook a šla se podívat na příchozí e-maily. Byla to doslova bombardace, ale jen od mámy. Otázky typu kdy přijedu domů a proč neodpovídám mě po chvilce nechaly chladnou a já jí v krátkosti vysvětlila, proč jsem nemohla napsat.
,, No teda, ty máš počítač? '' ozval se za mnou Paddy.
,, Mám. Kvůli mámě. '' řekla jsem a pak mě něco napadlo.
,, Paddy, koukneme se, co o vás píšou, ne? '' navrhla jsem a zadala do vyhledávače jediné jméno : Kelly family.
Patrick se posadil vedle mě a sledoval, kolik zaručených zpráv se objevilo. Zahlédla jsem titulek o tom, že Angelo je gay a že Paddy si nedokáže najít holku. A největší legrace byla, že pod tímto titulkem byla zaručená zpráva o tom, že Paddy si našel v Německu dívku, se kterou je teď kdesi v Irsku. Nedokázala jsem se udržet a vybuchla smíchy.
,, Co je? '' zeptal se mě nechápavě Paddy. Ted jsem zase nepobírala já, copak neumí číst?
,, No přeci.. Jo aha! Promiň, mě nedošlo, že jsem dala český vyhledávač. Prostě v jedněch zprávách píšou, že jsi neschopný najít si přítelkyni, o Angelovi píšou, že je gay, a hned v dalších zaručených informacích sis našel někoho v Německu a teď jsi s ní v Irsku. '' řehtala jsem se dál. Chvíli koukal nechápavě, ale během chvilky vybuchl smíchy stejně jako já.
,, Tak mě napadá, že ti ukážu, jakou mánii způsobujete. '' zakřenila jsem se a vyhledala poradnu, kterou jsem si pročítala už v Česku a smíchy jsem u toho brečela.
,, Tak, slavná hvězdo, pořádně se opři. Hotovo? Já jen, abys u toho nespadl smíchy ze židle, protože já u toho brečela. '' rýpla jsem si.
,, To jako fakt? '' zeptal se nevěřícně a já souhlasila.
,, Začnu raději pomalu, postupně budu přidávat, ju? '' upozornila jsem ho a začala s překladem.
Paddy se ze začátku usmíval, protože otázky, jestli je kluk, nebo holka, už znal. U informace pro dívky, že se jedna jeho fanynka s ním vezme a budou jenom spolu, se začal smát nahlas. Nejvíce ale vybuchl u otázky, jestli si holí nohy a redaktorovy odpovědi, že určitě, protože si Paddy od něho půjčoval žiletky.
,, Ježíši Kriste, to snad není možný! Mě klepne! '' smál se zároveň se mnou.
,, Proboha, tohle tu minule nebylo : jak často chodí Paddy na záchod? ''
Smíchy jsem ze židle zajela pod stůl a opět se neubránila slzám. Byla jsem absolutně neschopná sebemenší námahy kromě smíchu.
,, Paddy, cos to udělal? Jak sis mohl dovolit stát se slavným ?! '' naoko jsem mu vynadala, čehož se ihned chytil.
,, Já nevím, tohle jsem nechtěl způsobit! '' bránil se a umíral smíchy se mnou. Vyškrábala jsem se na židli, koukla na další dotaz a bez komentáře sjela zpátky na zem, totálně hotová.
,, Co tam zase bylo ? '' smál se Paddy.
,, Že seš zastánce bigamie! '' řekla jsem a Paddy opět umíral smíchy.
,, Já musím na záchod, nebo se zblázním! '' procedila jsem mezi zuby, protože přes můj záchvat smíchu se nedalo normálně promluvit. Vstala jsem a vyšla na chodbu na záchod, kde jsem si obličej vrazila pod kohoutek s ledovou vodou. Sice mi to moc platné nebylo, ale aspoň snaha byla.
Posadila jsem se vedle Paddyho a ještě jednou koukla na obrazovku.
,, Vida, tady se ptají, jestli je pravda, že Angelo ohlodává Hausboat. '' pokračovala jsem, načež smíchy začal padat Paddy.
,, Neblbni, nebo se budou zítra ptát, proč seš tak praštěnej ! '' chytla jsem ho za paži, načež se narovnal, naoko vážně si přehodil své mohutné vlasové háro na záda a prohlásil : ,, Teda, jestli se na tohle mladé dámy opravdu ptají, tak asi budu muset udělat speciální tiskovou konferenci. ''
To nezní špatně, ale objednej si zásahové jednotky. '' poradila jsem mu.
,, Na co?? Mám bodyguardy '' nechápal.
,, No, kdybys náhodou smíchy opravdu vybouchl! '' vysvětlila jsem mu. Pak mě napadlo zapnout si mobil. Kupodivu ani jediné zmeškané volání.
,, Zato strhující zpráva s jasným úkolem. Mírně jsem ztuhla.
,, Co se děje? '' zeptal se Paddy, který se stále utápěl v bezmocném výtlemu.
,, Napsal mi trenér. Zítra mám objednané letadlo pro transport koní. '' oznámila jsem mu.
,, No a? '' nechápal Paddy, ale začalo mu svítat. Nevěřícně na mě pohlédl.
,, Ty musíš. .'' nedopověděl a pohlédl mi do očí.
,, Ano, Paddy, musím se vrátit domů. '' dokončila jsem za něho a z očí se mi vyvalily další slzičky, tentokrát vnitřní bolesti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama