Setkání Paddyho s Paddym 13

19. dubna 2008 v 22:17 |  Moje příběhy a práce
,, Co se to děje? Začali jste schůzovat v kuchyni, nebo co? '' objevila se ve dveřích Paddyho hlava a vzápětí se vynořil celý a šel k nám. Slova se ujala Kathy.
,, Tak Zuza se přemisťuje s námi a bere s sebou i hřebce. Zůstane do té doby, než jí nastane čas se vrátit. A právě mně napadlo, že až Zu odjede, vrátíme se na podium, berete? ''
Na její návrh nepadla jediná námitka a tak jsme se vrátili do obýváku, kde jsem se zase posadila vedle Paddyho. John navrhl nějaký zábavný pořad, který kdysi nahrál a tak ho pustil. Už když komentátor začal uvádět příchozí skupinu, bylo mi jasné, kdo to bude. Usmála jsem se a i s uvaděčem vyslovila jméno ,, The Kelly family. '' Rodinka na celém obvodu vybuchla smíchy, až to zadunělo.
,, Ježíši, Angelo, ty tam koukáš jako vrah! I když, Paddy není pozadu! '' zakřenila jsem se a ze dvou stran mě bacily polštáře. Jaksi mi nedošlo, že je kluci mají někde v záloze pro případné rodinné bitky.
,, Dobrá, tak to už stačí, buďto se koukejte, anebo běžte blbnout ven, i když v té tmě se mi to také moc nelíbí ''' zpražila nás Patricia, tudíž jsme se uklidnili a já si asi po hodině uvědomila, že je čas k odchodu.
,, Vyprovodím tě, jestli chceš '' navrhl mi Paddy gentlemantsky a kupodivu se k němu přidal i Angelo.
,, Já jdu s váma, Paddy by se bál, kdyby šel zpátky sám. '' Chudáček, asi to myslel dobře, ale jeho starší bratr mu uštědřil lekci v běhu po domě a já se na chodbě pomalu svíjela smíchy. Abych je od sebe nenásilně oddělila, vyšla jsem před dům a čekala, až se ukážou. Ale kde nic, tu nic.
,, Nevracej se, ať vědí, že se bez nich obejdeš! '' poradila mi mysl a já vyrazila sama. Asi po pěti stech metrech mě přešla legrace, protože ta temná cesta, kterou jsem ve dne už celkem dobře znala, se změnila k nepoznání. Vrcholem bylo, když vedle mě zahoukala sova a já vyjekla. Nakonec jsem se zasmála sama sobě, jak jsem praštěná.
,, Hele, jak to, že jsi utekla? '' ozval se za mnou uřícený hlas, ve kterém jsem poznala uříceného Paddyho.
,, Nějak jste nepřicházeli, tak jsem si říkala, jste zapomněli a vyrazila jsem sama. Je to docela legrace. '' zakřenila jsem se, zatímco se stále vydýchával. Zastavila jsem, což ho evidentně potěšilo, protože zůstala stát a lapal po kyslíku.
,, Teda, já myslela, že vydržíš víc! '' rýpla jsem do něj, ale umlčel mě dlouhým polibkem, při kterém se mi podlamovala kolena.
,, Náhodou, jsem docela zachovalej! '' usmál se a vzal mě za ruku.
,, To ti taky neberu. Vyfotit tě, tak tu fotku hodně dobře zpeněžím, ale má to jeden háček! '' odpověděla jsem a na jeho otázku, o jaký háček se jedná, jsem řekla : ,, já bych si tu fotku nechala. '' a začala jsem se usmívat.
,, Tak co, nechceš mi už říct, co tě tak žralo? Mám dojem, že John to ví, takže pokud mi to neřekneš sama, zeptám se jeho. '' pohrozil mi na oko vážně, ale řekla jsem si, že teď už to vědět může.
Zhluboka jsem se nadechla a vyklopila mu to všechno od začátku, kdy Tomm začal s jeho výslechy, až po dnešní odpolední vydírání.
,, To nemyslíš vážně! '' zeptal se Paddy a já si všimla i v té tmě, jak jeho jindy usměvavá tvář najednou zbrunátněla.
,, Je to tak. '' hlesla jsem. Paddy mi stiskl ruku a řekl tak odhodlaně, že mě tím šokoval : ,, Jestli tohle ještě jednou řekne, tak si to s ním vyřídím! ''
,, Prosim tě, bud v klidu, on jen prostě nesnesl, že jsem se ho nelekla už tenkrát ve stáji. Uražená mužská ješitnost, dá mi pokoj, neboj se. '' klidnila jsem ho.
,, To bych mu taky radil. Stejně si na něj dej pozor, ano? '' varoval mně, ale pozdě. Já si pozor dávala už hodně dlouho, na všechny kluky. Paddy je jedním z mála, které jsem si pustila k sobě.
,, Zítra pro tebe přijedeme, tak bud nachystaná. A hlavně v klídku, bez problémů se k nám vejdeš. '' dodal s úsměvem, když jsme stáli ve stínu stromů, které ohraničovaly stáje.
Přikývla jsem, načež mně ještě jednou políbil a já se otočila k odchodu a zamířila ke svému bytečku, kde jsem se uložila do postele, ale vyrušilo mě prudké zaklepání.
,, Zuzo, to jsem já, Tomm, chci s tebou mluvit! Otevři! '' Pochopitelně jsem nechala zamčeno a naoko unaveným hlasem řekla, ať jde pryč, protože chci spát. Bohudík to vzdal a já si znovu lehla a usnula.
Hned ráno jsem zašla do kanceláře O'Kreathyho a oznámila mu, že během dneška odjedu i s koněm, který se bude zotavovat na jiném místě.
,, Tak ty nás opouštíš? Škoda, ale co nadělám, snad se ti u nás líbilo. Uznávám, že jsi toho hřebce trošku zkrotila, máš můj obdiv. '' řekl uznale, za což jsem mu poděkovala.
,, Jedu do Dublinu, vyřídit pár důležitých věcí, tudíž se už neuvidíme. Přeju ti hodně štěstí. '' popřál mi nakonec a objali jsme se. Cítila jsem, že to je dobrý muž, ačkoliv přísný.
Odešel a já také. Vrátila jsem se do pokoje a sbalila si všechny věcí, kterých naštěstí nebylo nijak moc. Už zbývalo jen uchystat na tuto cestu Paddyho, tudíž jsem šla za ním.
Včerejší apatie byla ta tam, konečně vypadal jako zdravý hřebec, ale stejně ho začnu jezdit nejdřív za týden, abych měla jistotu, že do Čech přivezu hřebce těch nejvyšších kvalit. Zůstala jsem s ním v boxe asi hodinku, a jen tak si s ním povídala.
,, Tak ty prej mizíš, jo?! '' objevil se u Paddyho boxu Tomm.
,, Jo, jedu pryč. '' přikývla jsem, ale snažila jsem se u toho tvářit nepřístupně a pokud možno, tak i nebezpečně.
,, Já bych si to, bejt tebou, rozmyslel. A to hodně rychle. '' pravil výhružně a beze slova vešel ke mně a k Paddymu do boxu. To neměl dělat. Nevím, jestli si Paddy pamatoval, že toho hřebce ze včerejška k nám přivedl právě Tomm, anebo mu někdy sám ublížil, ale můj hřebec prudce trhnul hlavou nahoru a přesnou ranou nasměroval kopyta k Tommově ruce, která se po něm napřáhla.
Tomm se s nadáváním a třením bolestivé ruky stáhl a já s Paddym v boxu zase osaměla. Nemohla jsem si pomoct, poděkovala jsem mu a podrbala ho za to, co právě udělal.
Koukla jsem na stájové hodiny a zjistila, že je dvanáct poledne. Rozhodla jsem se udělat něco užitečného, než odjedu, namočila hadr a vyleštila všechny mříže boxů v této části stáje. To mi zabralo dvě hodinky a já dostala hlad, tudíž jsem zamířila k bytu, že ještě pořádně zkontroluji obsah ledničky.
,, Pojď, trošku si pokecáme! '' ozval se za mnou Tomm a prudce mě sevřel ohromnými rameny a táhl kamsi do stodoly, kde se skladovalo seno.
,, Nikam nejdu, pust mě! '' zařvala jsem, ale nebral to na vědomí, tudíž jsem použila takový trik, jaký mi již jednou hodně pomohl. Cítila jsem, že je těsně za mnou a tak jsem prudce trhla hlavou dozadu a povedlo se! Udeřila jsem ho do brady, tudíž mě leknutím pustil a já se rozeběhla ke koni, ale to už jsem u vjezdu ke stájím zahlédla Jimmyho s Paddym, jak mi mávají, tak jsem zamířila k nim.
,, Jo tak takhle to je?! '' ozval se nevěřícně Tomm a pokračoval v cestě za mnou. V duchu mě popadl takový vztek, že jsem zůstala stát a počkala, až ke mě dojde.
Slyšela jsem, jak Paddy s Jimmym něco volají, ale nerozuměla jsem jim. Během chvilky ke mě Tomm došel a poslední, co jsem v tom mžiku zahlédla, bylo, jak jeho pěst vystřelila přímo proti mně....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama